Xiaomi’nin listesi güncellendi! İşte desteği kesilen yeni modeller!

Akıllı telefon üretimi, geçmiş yıllara baktığımızda artan bir grafiğe sahip. Birçok firma yıl içerisinde yeni telefonlar üretip birçok modelin ortaya çıkmasına sebebiyet verebiliyor. Bu firmaların başında Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi de bulunuyor.

Xiaomi dayanağını kestiği modellere yenilerini ekliyor

Samsung, Apple, Oppo ve Huawei üzere öteki akıllı telefon üreticilerinin yaptığı üzere Çinli firma da birtakım modelleri artık güncellemeyi bırakma kararı aldı. Xiaomi’yi öbür firmalardan ayıran özelliği ise yıl içerisinde çokça telefon üretmesi.

Şirketin ülkemizde sevilen modellerinden olan Redmi Note serisine baktığımızda sanırız neyi kastettiğimizi anlamış olabilirsiniz. Firma bu seriye yıl içerisinde 2 yeni üst model daha çıkartmıştı. Akıllı telefon yelpazesi çok geniş olan şirketin doğal olarak alt modellerle uğraşmayı bırakması esasen beklenen bir haberdi. Şirketin son almış olduğu kararla 5 yeni modelin daha fişi çekildi diyebiliriz.

Desteği kesilen yeni modeller;

  1. POCO X2
  2. Redmi K30
  3. Redmi K30 5G
  4. Redmi 8
  5. Redmi 8A

Listeye baktığımızda firmanın MIUI 13 arayüzünü test ettiği lakin bulunan yanılgılar yüzünden güncellemeyi durduğu POCO X2 modeli en şanssız modellerden birisi pozisyonunda. POCO X2 kullanıcıları uzun müddettir MIUI 13 güncellemesini bekliyordu. Kararlı MIUI 13 güncellemesini, Nisan ayında POCO X2 için test eden şirket, birtakım kusurlar nedeniyle bu güncellemeyi yayınlamamıştı.

Yukarıdaki listede yer alan telefonlardan birisini kullanıyorsanız en kısa vakitte değiştirmenizi öneriyoruz. Xiaomi’nin aldığı bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Başa dön tuşu