Yeni Call of Duty oyunu Black Ops 5 olacak!

Kotaku’nun raporuna nazaran, 2020’de çıkacak Call of Duty oyununa artık Sledgehammer Games liderlik etmiyor. 2012’den bu yana Call of Duty serisi sırasıyla Treyarch, Infinity Ward ve Sledgehammer Games tarafından geliştirildi.

Yeni Call of Duty oyunu Black Ops 5 olacak!

2018’de Treyarch’ın geliştirdiği Call of Duty: Black Ops 4 çıktı ve bu yıl çıkacak oyunu da Infinity Ward geliştiriyor—ki söylentiye nazaran Çağdaş Warfare serisinden yeni bir olacak.

2020 için, Activision birinci başta Soğuk Savaş periyodunda geçen yeni Call of Duty oyununda Sledgehammer Games’e yardım etmesi için Raven Software’ı atadı lakin rapora nazaran bu “çok yakın bir vakit önce” değişti.

Artık 2020’de çıkacak Call of Duty oyunu Sledgehammer Games ve Raven Software’ın takviyesi ile Treyarch’ın liderliğinde geliştiriliyor ve oyunun başlığı Call of Duty: Black Ops 5.

Sledgehammer Games ve Raven Software’ın şu ana kadar geliştirdiği kısım ise çöpe gitmeyecek. Kotaku bu çalışmaların Call of Duty: Black Ops 5’in tek oyunculu kıssa moduna dönüştürüleceğini ve tekrar Soğuk Savaş devrinde geçeceğini söylüyor. Oyunun gelecek jenerasyon konsolların satışa sunulmasıyla birlikte, 2020 sonbaharında, çıkması planlanıyor. 
 
Bu geliştirici değişikliğinin en büyük sebebinin Sledgehammer Games ile Raven Software ortasında sıkça yaşanan tartışmalar yüzünden meydana geldiği belirtiliyor. Projeye aşina iki kişi Sledgehammer Games ile Raven Software ortasındaki gerginliği “berbat bir durumdu” olarak nitelendirdi.
 
Son olarak, Activision yöneticileri fiyatsız oynanabilir gelir modeli üzerine tartışmışlar ve 2019’da çıkacak Call of Duty oyunu için fiyatsız bir bileşen sunmak istiyorlar. Tekrar de ayrıntılar mutlaklaşmış değil ve kimileri bu fikre isteksiz.

Başa dön tuşu