Yeni sanal asistan: AHE

Geliştirdiği yapay zeka tabanlı chatbotlarla başta bankacılık olmak üzere, e-ticaret, otomotiv, telekomünikasyon üzere kıymetli bölümlerde hizmet sunan CBOT ve ferdi emeklilik ve hayat sigortaları dalının başkan şirketi Anadolu Hayat Emeklilik orijinal bir yapay zekalı sanal asistan projesine muvaffakiyet ile imza atıyor.

Yeni sanal asistan: AHE

AHE Asistan ismini alan ferdî emeklilik ve hayat sigortaları sanal asistanı hem Anadolu Hayat Emeklilik müşterilerine hem de potansiyel müşterilere hizmet verebiliyor. Anadolu Hayat Emeklilik’in web sitesinde konumlanan sanal asistan şirketin eser ve hizmetleriyle ilgili bilgilerin yanında müşterilere birikim fiyatları üzere şahsî mevzularda da hizmetler sunabiliyor.

CBOT tarafından doğal lisan sürece, makine öğrenmesi ve derin öğrenme teknolojileri kullanılarak geliştirilen AHE Asistan’ın kesimde yepisyeni bir periyodun kapılarını açacağını lisana getiren CBOT CMO’su Çiler Ay: “Yapılan araştırmalar dünya genelinde tüm dallarda büyük bir dönüşüm sağlayacağını gösteriyor. Örneğin; Accenture danışmanlık şirketinin 2019’da gerçekleştirdiği sigortacılık kesiminde dijital dönüşümün tesirini ölçen araştırma epeyce kıymetli. Araştırmaya katılan uzmanların yüzde 60’ı operasyonel süreçler için, yüzde 50’si ise müşteriye yönelik süreçler için önümüzdeki 3 yıl boyunca yapay zeka teknolojilerine yatırım yapmayı planlıyor. Tıpkı uzmanlar yapay zeka tabanlı teknolojilerin; operasyonel süreçleri önümüzdeki 3 yıl içerisinde %37, müşteriye yönelik süreçleri ise yüzde 47 oranında güzelleştireceğini düşünüyorlar. Ayrıyeten uzmanların yüzde 80’i önümüzdeki 5 yıl içerisinde müşterilerin hizmet alımında sanal asistanları tercih edeceğini kestirim ediyor. Bu gelişmeleri sigortacılık bölümünün kıymetli ögelerinden biri olan ferdi emeklilik ve hayat sigortaları bölümünde görme olasılığımız çok yüksek. Bu varsayımı göz önünde bulundurarak Anadolu Hayat Emeklilik için ferdî emeklilik ve hayat sigortaları sanal asistanımızı uygulamaya aldık. Türk ferdî emeklilik ve hayat sigortaları bölümünün yaşadığı bu dönüşümde etkin rol almaktan memnunluk duyuyoruz. Bankacılık alanındaki liderliğimizi ferdî emeklilik ve hayat sigortaları dalında de devam ettireceğiz.” diyor.

Başa dön tuşu