Yerli otomobil fotoğrafında dikkat çeken detay!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı yerli araba fotoğrafında araçların dikiz aynalarının yeraldığı kısımda boşluk olması dikkatlerden kaçmadı.

Yerli araba fotoğrafında dikkat çeken detay!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı yerli araba fotoğrafı toplumsal medyada paylaşım rekoru kırarken, üzerinde branda çekili araçlarda bir ayrıntı gözlerden kaçmadı. Araçların üzerine çekilen brandanın dikiz aynaları kısmının boşluk olarak görünmesi dijital ayna teknolojisinin araçlarda kullanıldığı niyetini akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya’da gazetecilere yaptığı açıklamada, yerli arabanın ön gösteriminin 27 Aralık Cuma günü Gebze’de yapılacağını belirtti. Bu açıklamanın çabucak sonrasında Bakan Varank toplumsal medya hesabından brandalı araçlar ile çekildiği fotoğrafını paylaşırken, fotoğraflarda TOGG, Bilişim Vadisi ve Ulusal Teknoloji Atılımı etiketlerini kullandı.

Bakan Varank’ın yaptığı paylaşımla birlikte yerli arabanın fiyatı ve özellikleriyle ilgili birçok soru akıllara geldi. Tanıtımı merakla beklenen yerli arabayla ilgili olarak Bakan tarafından paylaşılan fotoğrafta çok değerli bir ayrıntı gözlerden kaçmadı.

Bakan Varank’ın yerli arabanın birinci fotoğrafını paylaşasının akabinde, yerli arabanın fiyatı ve özellikleriyle ilgili çok sayıda soru merak edilirken, Bakan’ın paylaştığı fotoğrafta yerli arabayla ilgili bir ayrıntı dikkat çekti. Birinci kere fotoğrafları paylaşılan yerli arabanın brandasının dikiz aynaları kısmında boşluk olması gözlerden kaçmadı.

Yerli arabada dijital ayna teknolojisi yer alıyor mu?

Bazı markalar tarafından yeni model araçlarda kullanılan dijital ayna teknolojisi sayesinde araçlarda dikiz aynası yerine dijital kameralar kullanılıyor. Bakan tarafından paylaşılan fotoğrafta araçların dikiz aynalarının brandalarının boş olarak görünmesi yerli arabada dijital ayna teknolojisi mi kullanıldı? Sorusunu akıllara getirdi. 

Başa dön tuşu