Yerli otomobil hakkında merak edilen herşey!

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Grubu tarafından yapılan açıklama ile yerli araba için medya sorumlusun da belirlendiğini öğrenmiştik. Taşlar yavaş yavaş yerine oturdu ve biz de haberimizde sizler pahalı okuyucularımız için yerli araba ile ilgili A’dan Z’ye herşeye yer verdik.

Yerli araba hakkında herşey!

2011 yılından bu yana, üzerinde çalışma yürütülen yerli otomobil projesinde adeta bir dönüm noktasına geldiğimizi söyleyebiliriz. Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi’nin (TOGG) geliştirdiği yerli araba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın açıklamasına göre 27 Aralık Cuma günü Gebze’de gerçekleşecek. Öte yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından yerli arabanın örtülü fotoğrafını toplumsal medya hesabından paylaştı.

Hatırlarsınız ki; yerli araba projesi için birinci bariz adım, 2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “5 babayiğit” olarak nitelendirdiği işbirliği ile gerçekleşmişti. ”Bu 5 babayiğit kim?” diyenler için belirtelim; Bu babayiğitler Anadolu Kümesi, BMC, Kıraça Holding, Güçlü Holding ve Turkcell Grubu. Çalışmalar başladıktan 1 yıl sonra ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği de dahil olması ile proje 6 ortaklı bir proje haline geldi.

Başa dön tuşu