Yoga Eğitmeni mi, Tarikat Lideri mi? Çetin Çetintaş Kim?

Türkiye’nin gündemindeki fenomenlerde yok yok. Dolandırıcılıkla gündeme gelen birçok fenomenin ardından yeni “popstar” Çetin Çetintaş oluyor. En ünlü yogilerinden biri olarak karşımıza çıkan Çetin Çetintaş hakkında “yeni nesil tarikat lideri”nden tutun da “keriz silkeleyici” gibi pek çok itham var. İddialardan biri de onun “bebek katili” olması yönünde.

Çetin Çetintaş’ın adını birçok kişi Çağla Şıkel ile duymuş olabilir. “Kara inziva” adı altında yapılan “meditasyon”da kişiler, 3-4 gün karanlığa maruz bırakılıyor. Hatta bazı inzivalar âdeta ölüm orucu gibi.

Dünyanın en büyük yoga enstitülerinden birinin sahibi olan Çetin Çetintaş’ın kim olduğunu araştırırken karşımıza epey fazla şey çıktı. Tabii ki bu araştırmalarımıza bilimsel gerçekleri de ekledik. Gelin o zaman bu dillerden düşmeyen fenomen ve tarikat lideri sıfatları ile anılan Çetin Çetintaş’a yakından bakalım.

Kısaca Çetin Çetintaş kim?

çetin çetintaş

Yaradılış üzerine bilimsel verilere merakından biyoloji bölümü okuyan Çetin Çetintaş, Uzak Doğu’nun farklı ülkelerinde yoga ve meditasyon üzerine yıllarını harcıyor. YogaKioo Okulları, YogaKioo Yayınları, YogaKioo Dergi ve Kioo Retreat Center kurarak da yogayı Türkiye’de yaymayı amaçlayan Çetintaş’ı kitap raflarından da hatırlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu