23 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Kripto para piyasası, 2023’te Bitcoin’in ( BTC ) önder olmasıyla birlikte bir rulo halindeydi. Düzenlemeler ve iflaslarla ilgili birinci tasalara karşın, piyasa rastgele bir olumsuz duyguyu umursamadı ve uygun performans göstermeye devam ediyor.

23 Ocak 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri

Çoğu kripto para ünitesi öne çıksa da, büyüme için muhtemel heyecan verici fırsatlar sundukları için birtakım varlıklar izlenmeye paha. Bu nedenle Finbold, 23 Ocak haftası için izlenecek beş kripto para ünitesine bakıyor. Madeni paralar, son piyasa performansı, ağ gelişmeleri ve büyüme ve benimseme potansiyeli dahil olmak üzere çeşitli faktörlere nazaran seçildi.

Aptos (APT)

Aptos ( APT ), kripto para piyasasını kıymetli ölçüde etkiliyor ve kendisini dijital varlıklar ortasında en düzgün performans gösterenlerden biri olarak konumlandırıyor. Yılbaşından bugüne kadarki en yüksek (YTD) çıkarları ve etkileyici yedi günlük çıkar serisiyle APT, Ethereum ( ETH ) ve Bitcoin üzere yerleşik varlıkları geride bıraktı.

APT’nin muvaffakiyetinin gerisindeki en büyük itici güçlerden biri, çeşitli kripto projelerinden aldığı artan takviyedir. Örneğin, Binance Smart Chain ( BSC ) üzerindeki en büyük merkezi olmayan borsa ( DEX ) olan PancakeSwap, topluluğundan onay aldıktan sonra Aptos blok zinciriyle entegrasyonunu duyurdu. Ek olarak Atomic Wallet , APT’yi destekleyen son kuruluşlar ortasında yer alıyor.

APT’nin etkileyici fiyat rallisine katkıda bulunan bir öbür faktör, şu anda feshedilmiş Meta Diem blockchain teşebbüsündeki kökenlerinden kaynaklanan projeyi çevreleyen devam eden vızıltıdır. Bu, Aptos blok zincirinin gelecekteki potansiyeli için çok fazla ilgi ve beklenti yarattı. Bilhassa, Aptos ağı risk sermayedarlarından kıymetli ölçüde fon almıştır.

Projenin yol haritasına nazaran, geliştirme grubu, ağdaki mevcut gaz fiyatlarını azaltmak için talebe dayalı gaz maliyetlerini değerli ölçüde uygulamaya odaklanacak. Şu anda, APT’nin son kazanımları koruyup koruyamayacağına odaklanılıyor. Bilhassa, Aptos grubu, gerçek dünya kullanım durumlarının olmaması nedeniyle tenkitlere maruz kaldı ve varlığın kazanımları sürdürüp sürdüremeyeceğini izlemek değişik olacak.

Basın vaktinde APT, 24 saatlik %6’nın üzerinde yararla 13,87 dolardan süreç görüyordu.

Aptos yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Gala (GALA)

Oyun tabanlı Gala ( GALA ) blok zinciri, 2023 kripto ralli fiyatına öncülük eden varlıklar ortasında yer almaya devam ediyor. Yararlara temel olarak daima ağ gelişimi yardımcı oldu. Örneğin, blok zinciri kısa bir müddet evvel, yatırımcılar Gala platformunda satın aldıklarında GALA tokenlerini yakacak yeni bir pay-by-burn güncellemesini duyurdu.

Ek olarak Gala, başarılı bir halde uygulandığı takdirde GALA’nın fiyatını etkilemesi olası birkaç yeni özelliği duyuran yol haritasını da güncelledi. Son kazanımlar, GALA’nın yılın en yüksek ikinci kazananı olarak ortaya çıkmasına neden oldu ve yatırımcılar, misli olmayan token ( NFT ) oyun ve metaverse projelerine sermaye tahsis ediyor.

2023’te kıymetli ölçüde artan GALA’nın önümüzdeki haftaki fiyat hareketi, varlığın yatırımcıların ilgisini çekmeye devam edip etmeyeceğini yahut kardan düşüşe şahit olup olmayacağını izlemek için kilit kıymete sahip.

Basın vaktinde GALA, günlük yaklaşık %2’lik karlarla 0,05 dolardan süreç görüyordu.

Gala yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 2022 ayı etabından çıkma teşebbüslerinde kripto para piyasasına liderlik eden birkaç direnç durumunu kırıyor. Performans, Bitcoin’in yıldan bugüne neredeyse %40 (YTD) kazandığını ve kısa bir mühlet için 23.000 $ düzeyini geri kazandığını ve boğaların ayılara nazaran genel bir avantaj sağladığını gördü.

Bitcoin’in son zamanlardaki muvaffakiyetinin kritik nedenlerinden biri, değerli sermaye girişidir. Finbold tarafından 21 Ocak’ta bildirildiği üzere, Bitcoin bir hafta içinde 40 milyar doların üzerinde sermaye girişi kaydetti ve bu da fiyatının artmasına yardımcı oldu.

İlginç bir halde, Bitcoin’deki yatırımcı hissiyatı, global düzenleyicilerin düzenleme daveti yapmasına karşın, piyasanın hala BTC’nin temel prensiplerine inandığını öne sürerek olumluya döndü. Hakikaten de karlar, Federal Rezerv para siyasetini etkilemesi olası olan makroekonomik duruma ait olumlu haberlerle desteklendi.

Bununla birlikte, Bitcoin’in yıla güçlü bir başlangıç ​​yapmasına karşın, odak noktasının bu kazanımları sürdürüp sürdüremeyeceğine devam ettiğini ve bu da onu önümüzdeki hafta izlenecek bir varlık haline getirdiğini hatırlamak değerlidir. Bu doğrultuda analistler, Bitcoin’in hala 28.0000 doları geçme potansiyeline sahip olduğuna dikkat çekerken, önümüzdeki haftanın varlık için çok kıymetli olacağına karar verdiler.

Şu anda birinci kripto para ünitesi 22.930 dolardan süreç görüyor. Haftalık grafikte BTC %10’un üzerinde arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu ( SHIB ), göğüs paralarının tekrar canlanmasında başı çekiyor ve piyasadaki en trend kripto para ünitelerinden biri olarak ortaya çıktı. Belirteç, son vakitlerde metaverse’e giriş yapmak üzere ağ aktifliği tarafından desteklenen değerli bir ralli gördü. Bu doğrultuda, Shiba Inu’nun gerisindeki grup, bir Sanal Gerçeklik/Artırılmış Gerçeklik standında ekosistemlerinin meta data deposunun birinci özelliğini yahut ‘HUB’ını önizlemeyi planlıyor.

Metaverse’deki geliştirmelerine ek olarak, Shiba Inu grubu kripto paranın bedelini tanıma ve güzelleştirme taahhüdünü göstermeye devam ederken, SHIB ayrıyeten artan jeton yakmaya da şahit oldu. Ayrıyeten topluluk, uzun müddettir beklenen 2. katman blok zinciri Shibarium’un temel unsurlarının yayınlanmasını bekliyor.

Gerçekten de bu faktörler, 2021’in birinci süratli yükselişini kaçıran yatırımcıların dahil olmaya çalışmasıyla SHIB’in kıymetli bir sermaye akışına şahit olmasına katkıda bulundu. Bu çizgide, mem coinler ortasında ralliyi sürdüren varlık ile SHIB, fiyat hareketinin önümüzdeki hafta nasıl oynayacağı konusunda izlenmeye kıymet.

Piyasa pahasına nazaran 13. sıradaki kripto para ünitesi, haftalık %20’nin üzerinde karla 0.0000121 dolar pahasında.

Shiba Inu seven-day price chart. Source: Finbold.

Solana (SOL)

Solana ( SOL ), 2023’te üç haneli karlar kaydetmek için blok zincirinin çöken FTX kripto borsasıyla yakın bağının tesirlerini geride bıraktı. 10 doların altına düştükten sonra Solana, yerleşik kripto varlıklarından dayanak aldı. Bunlardan biri, SOL etrafında yatırımcı itimadını artırmaya yardımcı olan bir faktör olan Solana topluluğu için umudunu lisana getiren Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin.

Bilhassa, Solana blok zinciri, rapor edilen bir geliştirici çıkışından etkilenmesine karşın, değerli bir gelişme kaydetmeye devam ediyor. Örneğin, 18 Ocak prestijiyle platform, 30 günlük bir mühlet içinde NFT blok zinciri satışlarıyla en yüksek ikinci varlığı oluşturdu.

Ayrıca Solana, blok zincirindeki faaliyetlerde bir artışa şahit oluyor. Bilhassa 21 Ocak prestijiyle kripto tahlil platformu Santiment , fiyat rallisinin bir hacim artışıyla desteklendiğini kaydetti. Datalar, trader’ların Solana’da bir şeyi kaçırma korkusu (FOMO) sergilediğini ve bunun da fiyat artışını tetiklediğini gösterdi.

SOL bu yıl %114 arttı ve geçen hafta neredeyse %10 artarak basın saatine kadar 25.11$’dan süreç gördü.

Solana yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, vurgulanan varlıklar, kimilerinin piyasanın gidişatını belirlemede çok kıymetli bir rol oynadığı düşünülürse izlemeye bedel. Lakin, piyasada fiyatı etkileyebilecek bir faktör olan belirsizliğin devam ettiğini belirtmekte yarar var.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu