Tesla araçları Steam desteğine kavuşuyor

Tesla’nın otomobilleri nihayet Steam ile uyumlu hale geldi. Tanınan oyunları artık Tesla üzerinden oynayabilirsiniz. Ayrıntılar haberimizde:

Tesla’nın yeni “Tatil Güncellemesi”, Tesla otomobillerine Steam oyunları ve Apple Music takviyesi dahil olmak üzere merakla beklenen yeni özellikler ekliyor.

Tesla zati Cuphead ve Stardew Valley dahil olmak üzere bir dizi oyun için dayanak sunmuştu, lakin CEO Elon Musk’ın Temmuz ayında Steam entegrasyonuyla “ilerleme kaydettiğini” tweetlemesinden sonra, arabanın sahipleri Steam’e geçmeye karar verdi. Tesla’nın resmi olarak eklenmesi yeni bir “tatil güncellemesi” yayınladı. Bu güncelleme ile Steam takviyesi nihayet geldi.

Tesla araçlarına beklenen özellikler geliyor

Açıklamalara nazaran, Model S ve Model X’te mevcut ve sürüm notlarında Steam’i çalıştırmak için 2022 ve daha yeni S ve X araçlarının 16 GB RAM’e sahip olması gerektiği belirtiliyor.

Şirket, Steam’in otomobillerinde “binlerce” oyun olduğunu ve Tesla’nın tanıtım görüntüsünün çoğunlukla Cyberpunk 2077’yi içerdiğini, lakin hangisinin daha âlâ çalıştığını bekleyip görmemiz gerektiğini söylüyor.

En son güncellemeyle Tesla’ya gelen tek büyük uygulama Steam değil. Şirketin otomobilleri nihayet Apple Music’i destekliyor. Uygulamanın geçen ayki şovda Model S’de göründüğü ve artık resmi olarak Tesla araçlarının bir modülü olduğu bildirildi.

Peki siz Tesla’nın bu yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ileride Tesla araçlarına hangi yenilikler gelebilir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu