9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

Blockchain şirketi Ripple ile Menkul Değerler Borsası Komitesi ( SEC ) ortasındaki yüksek profilli dava için kesin bir tarih belirlenmemiş olsa da, husus ilgili taraflardan artan ilgiye şahit oluyor.

9 Ocak 2023, SEC davası sonrası Ripple!

Savunma avukatı James Filan, bahisle ilgili taraf olmayan Yatırım Bankacısı Deklarantının, SEC’in özet karar duasını destekleyen evvelki bir beyanı yine düzenlemek için bir talepte bulunduğunu açıkladı. Bilhassa, Yatırım Bankacısı Beyannamesi daha evvel SEC’in Ripple soruşturmasını kolaylaştırmak emeliyle davaya katılmaya çalışmıştı.

Düzeltme önergesinin, kamuya açıklanmadan evvel davadan belli bilgileri çıkarmaya çalıştığını belirtmekte yarar var. Birden fazla durumda, hareket hassas yahut zımnî bilgileri korumak yahut yasal gerekliliklere uymak için yapılır.

Daha evvel mahkeme, kripto yatırım şirketi Paradigm’in davaya katılması için bir teklif de vermişti.

İlginç bir formda, en son gelişme, SEC’in belli dokümanları mühürlemeyi amaçlayan ve kripto para ünitesi topluluğundan bir karışıklığa neden olan öbür bir hareket sunmasına karşın geldi. Başlangıçta, mahkeme lideri, SEC’in Hinman e-postalarının yayınlanmasını engellemeye yönelik öteki bir önergesini reddetti. Bu durumda, eski yetkilinin dokümanları, Hinman’ın Ethereum’dan ( ETH ) menkul değer olarak bahsettiği bir konuşmayı içeriyor.

Olası hadise sonucu

Bu ortada, sanayinin bir kısmı kararın Ripple lehine olabileceğini belirtse de muhtemel dava sonucuna ait spekülasyonlar var. Fakat Amerika Birleşik Devletleri avukatı Jeremy Hogan’a nazaran, hem Ripple hem de SEC eşit kazanma talihine sahip.

Aynı vakitte, XRP yanlısı avukat John Deaton tarafından yakın vakitte yapılan bir Twitter anketi, topluluk üyelerinin birçoklarının sıkıntıyı çözmeyi tercih ettiğini ortaya koydu. Enteresan bir formda avukat, SEC’in uzlaşmaya gitme mümkünlüğünün düşük olduğunu vurguladı.

Ayrıca, her iki taraf da son müracaatları yaparken, kripto topluluğu mümkün karar tarihi hakkında spekülasyon yapıyor. Örneğin Filan, uzlaşma olmazsa Mart’ta yahut daha evvel çözülebileceğini kaydetti.

Gerçekten de düzenleyici kurum, Ripple ve yöneticilerini, 1,3 milyar doları aşan XRP tokenleri formunda kayıt dışı menkul değerler sattıkları için dava ediyor. Bilhassa, XRP topluluğu sonuncu kararı beklerken, dava üçüncü yılına girerken sürüncemede kaldı.

XRP fiyat analizi

Basın vaktinde, XRP günlük yaklaşık %2,5 yararla 0,35 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte, token %2’nin üzerinde yükseldi.

XRP yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

XRP’nin son rallilerinin, devam eden davadaki olumlu gelişmelerden ilham aldığını belirtmekte yarar var. Şu anda, genel kripto piyasası küçük bir boğa koşusuna şahit olduğu için 0,35 doları geri alma yeteneği geliyor.

Genel olarak, hadise sonucu muhtemelen XRP’nin kıymetini ve genel olarak kripto pazarını etkileyecektir. Örneğin, Ripple lehine bir karar XRP için yükseliş olabilir ve bunun karşıtı de geçerlidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu