Multinet Up yemek kartından fintech şirketine dönüştü

Ekosistemindeki tüm oyunculara avantajlar sağlayarak kazandıran, onların dijitalleşmesini sağlayan Multinet Up, bir çok prensip imza attı. Artık de son geliştirdiği uygulaması MultiPOS ile ödeme sistemlerinde büsbütün dijital bir dünya oluşturmaya hazırlanıyor.

Multinet Up yemek kartından fintech şirketine dönüştü

Multinet Up, bugün birçok farklı daldan, farklı alanlarda 200 yüz binin üzerinde kuruma dokunan bir ekosistemi yönetiyor. Multinet Up, rastgele bir bölüme hapsedilmeyen “Sınırları Olmayan” iktisat kavramı ve çevik idare anlayışıyla hareket ediyor.

Multinet Up CEO’su Demirhan ŞENER

Multinet Up’ın geleceğe dair planları, teknoloji yatırımları ve yönettiği dijital ekosistem hakkında açıklamalarda bulunan Multinet Up CEO’su Demirhan ŞENER, şirketin 20 yılda geldiği bu noktanın gerisinde teknolojiye yaptıkları yatırımlar olduğunu tabir etti. Demirhan ŞENER hususla ilgili şunları söyledi, “Bugüne kadar, içinde bulunduğumuz bölümlerde her vakit birincileri ve yenilikleri sunduk, müşterilerimize en yeni ve en ileri teknolojilerle hizmet vermek için çalıştık. Online çalışan birinci yemek kartını, birinci temassız ödemeyi, birinci taşınabilir uygulamayı biz geliştirdik. Türkiye’nin birinci ön ödemeli kartı ve Türkiye’nin birinci sanal ödeme alt yapısı iştiraklerimiz ininal ve iPara’ya ilişkin. Bugüne kadar OSAP, Parantez, iPara, SCS, ininal, OfisPaneli, Gastroclub olmak üzere 7 startup’a yatırım yaptık. Yakın vakitte ise bölümün birinci taşınabilir pos uygulaması olan MultiPOS’u devreye soktuk. Bugün, Türkiye fintech dünyasında banka dışı ödeme sistemine sahip tek şirketiz. Yıllık gerçekleşen süreç sayımız 170 milyon. Dünya devi AliBaba’nın ödeme sistemi Alipay, Türkiye’de fintech iş birliği kapsamında Multinet ve ininal’ı tercih etti. Birincilerimiz ve yeniliklerimiz devam ediyor. Multinet Up olarak 20 yıldır finansal teknolojiler kesiminde dijital dönüşüme öncülük etmenin ve tüm paydaşlarımıza örnek olmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm bunları teknolojiye verdiğimiz değere borçluyuz. Bundan sonra da teknolojimiz, alt yapımız, birleştirici gücümüz ve yenilikçi eser ve hizmetlerimizle fark yaratmaya devam edeceğiz. 5 yıl içinde dünyanın sayılı fintech oyuncularından biri olmayı hedefliyoruz.”

Multinet Up’ın geliştirdiği taşınabilir uygulamalardan, bünyesinde yer alan teknoloji şirketlerine ve finansal servisler platformlarına kadar birçok alanda teknoloji yatırımı bulunuyor:

Multinet Up’ın ar-ge şirketi inventiv yurt dışı pazarlara teknoloji ihraç ediyor!

inventiv, bugün GOSB Teknokent’te Kart ve Müşteri İdaresi, POS ve İş Yeri İdaresi, Ödeme Sürece Platformu, Taşınabilir Uygulamalar, Kurumsal Yazılım Geliştirme Framework’ü ile müşterilerinin gereksinimlerine özel projeler gerçekleştiriyor ve teknoloji ihraç ediyor. inventiv’de 50 mühendis çalışıyor. Geliştirilen taşınabilir ödeme tahlili “Pay by UP”, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Fransa, Romanya ve Fas’ta kullanılıyor. 2016’dan bugüne 1M$’a yakın teknoloji ihracatı gerçekleştirdi.

Multinet Up’ın yeni uygulaması MultiPOS ile fiziki POS aygıtları ortadan kalkıyor

Alipay ve WeChat üzere taşınabilir ödeme platformlarının günlük hayattaki kullanımının artmasıyla kredi kartı ve nakit ödeme metotları yakın bir gelecekte tarihe karışacak üzere görünüyor. Çin Ödeme ve Takas Birliği tarafından yapılan ankette, 2018’de,  Çin’de insanların alışveriş yaparken yaklaşık yüzde 90’ının QR kod taşınabilir ödeme uygulamaları kullandığı tespit edildi. Çin’de müşterilerin üçte biri NFC ödeme sistemini kullanırken, yüzde 20’si banka yahut kredi kartını kullanıyor.

Multinet Up geçtiğimiz günlerde hayata geçirdiği taşınabilir ödeme uygulaması MultiPOS ile ödemeler iki akıllı telefon ortasında gerçekleştiriliyor. Bu sayede fiziki POS aygıtına duyulan muhtaçlık büsbütün ortadan kalkıyor. MultiPOS ile fatura kısmı, gün sonu alımı, slip gönderimi, ödeme iptali üzere süreçlerin tamamı mümkün. Üye iş yerleri, yaptıkları tüm süreçleri dijital ortamda saklayıp muhtaçlık duyduklarında geriye dönük inceleme yapabiliyorlar. Şu an alanda 2000 adet MultiPOS kullanımı mevcut. Yıl sonuna kadar ulaşılması planlanan adet 5500; şirketin 2020 gayesi ise 15.000’i geçmek.

Multinet Up’ın kullanıcı tecrübesini ön plana çıkaran uygulaması MultiPay

MultiPay, MultiNet kart sahibinin muhtaçlık duyduğu her şeyi bulabileceği bir taşınabilir cüzdan fonksiyonu görüyor. MultiNet kartınızın fotoğrafını çekerek taşınabilir cüzdana ekleyebiliyor; tüm kart ve bakiye süreçlerini uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz. MultiPay uygulamasında büyük markalarla yapılan iş birlikleri sonucu oluşturulan, kullanıcılara indirim ve kar sağlayan kampanyalar da yer alıyor. Taşınabilir cüzdan MultiPay’in içinden QR kod ile ödeme yapmak da mümkün. Alandaki tüm POS’lar QR kod ile ödemeyi destekliyor. Multipay’in bugüne kadar indirilme (download) sayısı 1.4 Milyon. MultiNet kart kullanıcılarının % 75’i MultiPay kullanıyor.

Artık Multinet Up’a ulaşmak Whatsapp’ta bildiri atmak kadar kolay!

Multinet Up Müşteri Tecrübesi ünitesi whatsapp üzerinden bağlantıya başladı. Whatsapp bağlantı çizgisi üzerinden tüm kart kullanıcıları, kurumsal müşteriler ve üye iş yerlerine Whatsapp iletileriyle hizmet vererek ve süreçlerini anında gerçekleştirebiliyor. Eser ve hizmetler hakkında bilgi almak isteyenler de Multinet Up’a Whatsapp üzerinden ulaşabiliyor. Multinet Up Whatsapp Müşteri Hizmetleri, “444 87 36” numaralı Whatsapp bağlantı sınırı üzerinden 08.00-22.00 saatlerinde hizmet verecek.

Multinet Up, Türkiye’nin birinci ön ödemeli kartını ininal ile hayata geçirdi

ininal, bugün 1 milyondan fazla kartı, her yıl 2 kat büyüyen harcama hacmi ile ön ödemeli kart pazarının başkanı olarak hizmet veriyor. 10 binden fazla satış noktası, 50 binden fazla yükleme noktası bulunan şirket hem kişisel ve kurumsal müşterilere hem de teşebbüslere temel finansal hizmetler sağlıyor. Bu yıl Visa ile yapılan iş birliği ile Visa şemalı ininal kartlar piyasaya sürüldü ve nakit çekim özelliği hayata geçirildi.

Multinet Up bünyesinde yer alan bir öbür teknoloji markası: iPara

Türkiye’nin birinci online ödeme şirketi olarak hizmet veren ipara, e-ticaret şirketlerine, kolay ve inançlı ödeme idare platformu ve gereksinimlerine yönelik toplu satın alma gücü sunuyor. iPara’nın online ödeme hizmeti sunduğu firma sayısı 12 binin üzerinde.

Dünya devi AliPay, Türkiye’de fintech iş birliği kapsamında ininal ve Multinet Up’ı tercih etti

Türkiye’de 5 kentte pilot uygulama olarak başlayan iş birliği sayesinde Çinli turistler, kendi ülkelerinde çok yaygın kullandıkları Alipay cüzdanıyla Türkiye’de ödeme yapabiliyorlar. Multinet Up, her yıl Türkiye’ye gelen 400 binden fazla Çinli turiste, mutabakatlı üye iş yerlerinde ve Dorak Holding noktalarında dünyanın en büyük taşınabilir ödeme platformu Alipay’i kullanma ve QR kodla ödeme imkânı sağlıyor.

Başa dön tuşu