Dijital dönüşüm bu zirvede konuşulacak

Dijital dönüşüm danışmanlığı hizmeti veren IFS Türkiye İdare Heyeti Lider Yardımcısı Ergin Öztürk, “Yapılan araştırmalara nazaran; İskandinav ülkeleri başta olmak üzere; Güney Kore, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve Avusturalya süratle dijitalleşen ekonomiler ortasında birinci sıralarda yer alıyor. Lakin bu ülkeler süratle başladıkları dijitalleşme süreçlerinde durağan bir seyir izliyorlar.” diye konuştu.
Singapur, İngiltere, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Estonya, Hong Kong, Japonya, İsrail’in bir yandan dijital gelişim gösterirken öteki yandan yenilik ve gelişime dayanak sağlayarak dünyada dijital dönüşümün öncüsü pozisyonunda olduğunu belirten Öztürk, teşebbüs yatırımlarının yüksek olmasının dijital dönüşüm oranlarını direkt etkilediğini belirtti.

Türkiye, daha düşük dijital gelişim düzeyine sahip olmakla birlikte; süratli ivme gösteren ülkeler ortasında yer alıyor. Ayrıyeten, bu dönüşüme açık olması yatırımcılar için cazip kabul ediliyor.

Dijital dönüşüm bu tepede konuşulacak

Dijital dönüşüme kayıtsız kalmayan ve stratejilerini belirlemek isteyen tüm firmaları 27 Kasım günü gerçekleşecek olan “IFS Gelecek Yatırımcıları Zirvesi”ne davet eden IFS Türkiye İdare Konseyi Lider Yardımcısı Ergin Öztürk, “Bu platform aracılığı ile vizyoner iş insanlarını birleştirirken, dijital çağda daima değişen ve adaptasyonu kaide olan teknolojilerin şirketleri hem dünya sahnesine hem de geleceğe nasıl taşıyacağı konusunda iş beşerlerine ilham verebilmeyi ve bu sayede şirketlerin vizyon genişletmelerine dayanak olmayı amaçlıyoruz” diye belirtti.

Başa dön tuşu