Elon Musk Twitter’ı bırakabilir

Elon Musk, geleceğini Twitter takipçilerinin ellerine bıraktı. Bir anket başlatan Musk, başkanlıktan istifa edip etmeyeceğine karar vermek için o anketin sonuçlarını kullanacak.

Milyarder iş adamı Elon Musk, dünyanın en tanınan mikroblog platformu Twitter’da bir müddettir gündemde. Platformu 44 milyar dolara satın aldıktan sonra radikal bir karar alan ve aldığı çabucak hemen her kararda tartışmaların merkezinde yer alan Musk’ın gündeminde artık yesyeni bir karar var.

Twitter üzerinden anket yapmaya başlayan Elon Musk, Twitter’daki mukadderatını takipçilerinin inisiyatifine bıraktı. Bildiğiniz üzere Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra platformun lideri oldu. Bu anket başladı. Musk, takipçilerine Twitter işvereni olmaya devam edip etmeyeceklerini sordu.

Elon Musk: “İstifa etmeli miyim?”

Ankette, “Twitter lideri olarak istifa etmeli miyim? Anketin sonuçlarını uygulamalı mıyım?” Musk’ın kelamlarını neden bu türlü bir karar almak için kullandığı aşikâr değil.

Şu anda Twitter’da 12 milyondan fazla kişi Elon Musk’a oy verdi. Anket sonuçlarına bakıldığında, iştirakçilerin %56’sının “evet” (vazgeç) ve %44’ünün “hayır”ı (göreve devam et) tercih ettiğini görüyoruz. Doğrulanmayan sonuçlara nazaran Elon Musk, Twitter yöneticiliği misyonundan ayrılmak zorunda kalabilir.

Son devirlerde pek çok gergin haberle gündeme gelen Elon Musk hakkında ki birtakım yorumlar ünlü iş adamının vakitle öteki birine dönüştüğü istikametinde. Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk Twitter’de kalmalı mı?

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu