Amazon çalışanlarının gözünün yaşına bakmadı!

Teknoloji devi Amazon’dan epey enteresan bir atılım geldi. Oyun sitesi Kotaku’dan Jason Schreier’ın haberine nazaran, Amazon Game Studios E3 haftasında düzinelerce kişinin işine son verdi ve ayrıyeten birden fazla projesini de iptal etti.

Amazon çalışanlarının gözünün yaşına bakmadı!

Konu hakkında Amazon temsilcisi ise şu açıklamayı yaptı: “Amazon Game Studios şu anda geliştirilen New World, Crucible oyunlarına ve şimdi duyurulmamış yeni projelere öncelik vermek için takımlarımızdan kimilerini tekrar düzenliyor.
 
Bu ataklar, kaynaklarımızı değişen ve uzun vadeli önceliklere uyacak halde ayarladığımız işletme planlaması döngülerinin bir sonucudur. Bu değişikliklerden etkilenen tüm işçilerle Amazon’da yeni roller bulmalarına yardımcı olmak için yakından çalışıyoruz.

Amazon oyunlara kendini son derece adamıştır ve Amazon Game Studios, Twitch, Twitch Prime, AWS, perakende iş alanlarımız ve Amazon içindeki öbür alanlara ağır bir halde yatırım yapmaya devam etmektedir.”


 
Kotaku, Amazon Game Studios’ta işten çıkarılan çalışanların Amazon içinde yeni bir iş bulmak için 60 günlerinin olduğunu ve şayet uygun bir durum bulamadıkları takdirde tazminatlarını alarak gönderileceklerini belirtiyor.   

Kim Swift, Clint Hocking, Left 4 Dead 2 proje önderi Tom Leonard ve Guild Wars 2 bas dizayncısı Eric Flannum üzere tanınan isimlerde bu işten çıkarmalar ortasında yer alan isimlerden. Amazon’un bu çıkarmalar hakkında ilerleyen periyotlarda nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Bana kalırsa her markanın oyun bölümüne giriş yapma uğraşı biraz yersiz. Bu şekil tanınan markalar daha çok kendi alanlarında marka bedelin, ve iş profilini geliştirmeye odaklanmalı. Rekabet oluşturmak isterken rakipsiz kalma durumu en çok bu markaları zedeleyecektir diye düşünüyorum.

Olan ise bölümün öncü isimlerine olmakta. Pekala ya siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz sevgili Teknolojioku takipçileri? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu