Anker Türkiye’de ABD’yi geçti

Son devrin en revaçta eserlerinden biri olan robot süpürgeler, bu yılki Black Friday’de büyük ilgi gördü. Anker, Soundcore, Eufy, Nebula ve Roav kategori markalarıyla Black Friday etkinliğinde kıymetli avantajlar sağlayan Anker, BT kulaklık, Robot Süpürge, Powerbank, üzere kategorilerdeki satış performansıyla dikkat çekti. Bu eser kümelerindeki Black Friday satış performansıyla Türkiye, ABD’yi birtakım modellerde geride bıraktı.

Anker Türkiye’de ABD’yi geçti

Tamamlamakta olduğumuz 2019 yılında, en dikkat çeken eserlerden biri olan robot süpürgelerin Black Friday satışı da dikkat cazip boyutta gerçekleşti. Anker, Türkiye’deki robot süpürge kategorisinde satış adetlerini 5’e katlayarak pazardaki hissesini büyük oranda arttırdı.

Amazon’dan fazla satış gerçekleştirildi

Anker’in dikkat çeken eserlerinden bir diğeri olan Soundcore Life Q10 kulaklık da bu yılki Black Friday’in yıldızlarından biri oldu. BassUp teknolojisi, yüksek çözünürlüklü ses sertifikası, 20 metreye kadar kablosuz kapsama alanı, entegre mikrofonu, 60 saate varan çalma mühleti ve AUX girişine sahip oluşuyla üstün performans sunan bu kulaklık modeli, Türkiye’deki tüketicinin ilgisini çekmeyi başardı. Üstün özellikleri ve uygun fiyatıyla yalnızca Hepsiburada’ da Black Friday satışına sunulan Anker Soundcore Life Q10’ un, 5 günlük Black Friday periyodundaki satış adetleriyle ABD’de Amazon’u geride bıraktı.


“Türk tüketicisinin ilgisini çekmeyi başardık”

Bu yılki Black Friday etkinliğinde bekledikleri ilgiden ve gerçekleşen satış performansıyla ilgili olarak görüş veren Anker Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Cem Bodur, “BT kulaklık, Robot Süpürge, Powerbank eserlerimizde gerçekleşen satış performansı beklentimizi ziyadesiyle karşıladı. Türkiye’de tüketicinin bu eserlerimize olan ağır talebi bizi elbette sevindirdi. Anker olarak, tüm eser kümelerinde olduğu üzere robot süpürge ve kulaklık modellerimizde de iddialıyız. Bu bilgilerle birlikte Türkiye’deki agresif satış planlarımızda ne kadar haklı olduğumuzun teyidini almış olduk dedi.

Başa dön tuşu