Anker’den Apple sertifikalı USB-C – Lightning kablosu

Apple, mobilite ile gelen verimliliğin önündeki en kıymetli mani olarak gördüğü şarj sorununa USB-C güç adaptörü ile karşılık vermiş ve seçili iOS aygıtlarında süratli şarj olma özelliğini sağlamıştı. Öte yandan yeni jenerasyon MacBook ve iPad modellerinde kullanılan USB-C temas arayüzü, akıllı telefonlarını bilgisayarıyla bağlamak isteyenlerin ekstra adaptör kullanmasını zarurî kılıyordu. Şarj teknolojilerinde küresel başkan Anker, Apple kullanıcılarının bu her iki kıymetli gereksinimine da karşılık veren USB-C – Lighting dönüştürücü kablosuyla iPhone üreticisinden MFi sertifikasını alan birinci üretici oldu. Anker’in USB-C – Lightining kablosu Apple 30W, 61W yahut 87W USB-C güç adaptörüyle ahenk sağlıyor ve seçili iOS aygıtlarda bulunan süratli şarj olma özelliğinden faydalanarak 30 dakika içinde sıfırdan %50’ye şarj etmeye imkân tanıyor.

Anker’den Apple sertifikalı USB-C – Lightning kablosu

Anker’in inovasyondaki öncülüğüyle geliştirilen Powerline II USB-C to Lightning kablosu, standart kablolardan 12 kat daha fazla bükülmeye dayanarak uzun ömürlü kullanım sunuyor. En gelişmiş şarj protokollerini destekleyen transfer kabloları, alüminyum kaplama ve termoplastik elastomer (TPE) katman sayesinde tam müdafaa altında kalıyor. Anker’in USB-C ile Lightning girişleri ortasında kullanılabilen Powerline II kablosu, 480 Mbps bilgi akış süratiyle büyük hacimlerde evrakları iPhone ve MacBook ortasında saniyeler içinde taşıyabiliyor.

Veriyle birlikte enerjiyi de aktaran USB-C teknolojisi, yeni MacBook ve iPad modellerinin yanı sıra pek çok teknoloji aygıtında da kullanıma alınan kozmik bir irtibat arayüzüne dönüştü. Standart şarj aygıtlarının 20 katına kadar güç sağlayan Anker Power Delivery teknolojisi de USB-C üzerinden transfer yapıyor. Apple MFi sertifikalı USB-C – Lightning dönüştürücü kablosu, Lightning girişe sahip aygıtların da Power Delivery teknolojisiyle direkt şarj edilebilmesini sağlıyor.

“iPhone ve iPad için yapıldı”

Apple’ın MFi programı, “Made for iPhone/iPod/iPad” (iPhone/iPod/iPad için Yapıldı) tabirinin kısaltmasından ismini alıyor ve harici üreticilerin tasarladığı eserlerin güvenilirliğini gösteriyor. Anker, geliştirdiği aksesuarlar için aldığı MFi sertifikasıyla Apple’ın kalite ve dayanıklılık kriterlerini karşıladığını gösteriyor.

Anker, Apple’ın akabinde Türkiye pazarında USB-C – Lightning kablosunu tüketiciyle birinci sefer buluşturacak marka oluyor.

Başa dön tuşu