Huawei ve ABD gerilimi ne zaman sona erecek?

Huawei ve ABD ortasında yaşanan ticaret ve casusluk tansiyonu sonrası Huawei yeni bir işletim sistemi için harekete geçmişti. Teknoloji meraklıları Çinli teknoloji devi Huawei‘nin yeni işletim sistemiyle ilgili attığı adımları merakla takip ediyor. Pekala bundan sonra Huawei nasıl bir yol izleyecek? ABD ile yaşadığı kriz sona erer mi? 

Huawei ve ABD tansiyonu ne vakit sona erecek?

ABD ile yaşadığı tansiyonun akabinde Çinli telekomünikasyon devi Huawei, iki yıllık gelirinin iddia edilenden 30 milyar dolar daha az olacağını açıkladı. ABD ile yaşadığı tansiyonun akabinde Çinli telekomünikasyon devi Huawei, yeni işletim sistemini çok yakında kullanıcılarının beğenisine sunacak.

Huawei‘nin 2019 ve 2020 yıllarındaki gelirinin 100 milyar dolar civarında olacağı varsayım ediliyor. Bu gerileme anlaşılan firmayı pek endişelendirecek seviyede değil.

Buna ek olarak ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çin ile ticaret müzakerelerinde ilerleme sağlanması halinde Lider Donald Trump’un ABD’nin Huawei‘ye yönelik yaptırımlarını gevşetebileceğini söyledi. 

Mnuchin, ABD ile Çin ortasındaki ticaret müzakerelerinde ilerlemenin, Trump ile Çin Devlet Lideri Şi’nin bu ayın sonunda G20 doruğu sırasında yapacakları görüşmede yaşanabileceğini belirtti. Pekala kriz ne vakit sona erecek?

Ortada olan savaşın şimdi yakın bir vakit diliminde sona ermesi beklenmiyor. ABD lideri Donald Trump, Huawei‘yi cidddi maddi ve manevi ziyanlara uğratmakta kararlı. Tıpkı formda Huawei‘de ABD’ye birtakım sert yaptırımlar yapmak konusunda inançlı. Pekala ya kullanıcılar? Kullanıcıları bu kriz nasıl etkileyecek?

Kendi işletim sistemi geliştirme çalışmalarına sürat veren marka HongMeng OS isimli işletim sistemini devreye almaya hazırlanıyor. Bunun için kendi işletim sistemini geliştirme ve Google Play’e alternatif olarak kendi uygulama mağazası AppGallery’ye odaklanan Huawei, ortalarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok ülkede “HongMeng” için ticari marka müracaatlarını yapmış durumda.

Firma kullanıcılarını en az ziyanla bu krizden kurtarma peşinde diyebiliriz velhasıl. 

Eğer Huawei‘nin HongMeng OS isimli işletim sistemi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız aşağıda yer alan ilgili haberi tıklayabilirsiniz. Pekala ya siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. 

Başa dön tuşu