TikTok’ta uyku yayınları günden güne artıyor

Bir dizi Uyku programı da TikTok’u kasıp kavurdu. Pekala bu yayıncılar yatarak ne kadar para kazanıyor? İşte hususla ilgili merak edilen tüm ayrıntılar;

TikTok hem ülkemizde hem de Dünya’da en tanınan toplumsal medya platformlarından biri ve beşerler buna yalnızca cümbüşün kaynağı olarak değil, gelir kaynağı olarak da kullanıyor. Wall Street Journal tarafından yapılan bir araştırma, TikTok’tan geçimini sağlayanların farklı yolları tercih ettiğini gösterdi. Birtakım TikTok kullanıcıları uyurken bile canlı yayın açarak para kazanabiliyorlar.

TikTok’ta yeni trend uyku yayınları

Uyuyarak yayın yapan kullanıcıların gelirlerinin yılda 400.000 ABD dolar olduğu varsayılıyor. Wall Street Journal, araştırmanın bir kesimi olarak uyuyarak yayın açan ve bundan çıkar sağlayan birkaç yayıncıyla röportaj yaptı. Bunlardan biri bir milyondan fazla takipçisi olan Jackie Boehm. Boehm röportajında ayda 35.000 dolardan fazla kazandığını ve birçoklarının saat 22:00’den sonra yaptığı uyku yayınlarından geldiğini söyledi.

Uyku yayını yapan kullanıcılar odalarına kurdukları ses sistemi sayesinde yılda ortalama 400.000$ kazanıyorlar. Boehm’in odasına kurduğu ses sistemi 380 dolar. Tüm aygıtları ise 5 dakika açılarak kullanıma hazır hale geliyor.

Bu cins yayıncılar çok olsa da istismarcılar da var. Kimi beşerler uyku yayınlarını kaydedip güya o bireyler kendileriymiş üzere yayınlıyor ve kullanıcılardan bağış topluyor. The Wall Street Journey, uyku yayınlarının birinci olarak Twitch’te çıktığını daha sonra TikTok’ta yayıldığını belirtiyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

iOS için TikTok indir

Android için TikTok indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu