Apex Legends oyunu son zamanlarda içerik üretiminde zorlanıyor

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen fiyatsız Battle Royale oyunu olan Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 üzere platformlarda hizmete sürülen oyun Multiplayer Oyun Kısmında BAFTA Oyun Mükafatını, The Game En Güzel Çok Oyunculu Oyun Mükafatı branşlarda mükafatlar kazanmıştı.

Piyasaya sürüldükten kısa bir müddet sonra on milyondan fazla indirme ve bir milyon oyuncuya ulaşmıştı.Kusursuz çatışma mekanikleri ve eşsiz Legend karakterleri ile kendi çeşidinde rakiplerinden üstün olmayı başarmıştı.

Bu muvaffakiyetinde silah hareketleri, karakter hareketleri, strateji seçeneklerinden taktiksel alanlara daha güzel oyun deneyimi sunmasına borçlu. Deneyimleriyle oyun içindeki küçük ayrıntıları, ayrıntılı haritaları ve ateş ediyormuş hissini oyunculara gerçekmiş üzere yansıtmalarıyla baya muvaffakiyet elde etmiş olan Apex Legends oyunu tekrara düşen içerikleriyle, teknik problemleriyle kullanıcılarını yavaş yavaş kaybediyor. Yeni silahlar, karakterler ve haritalarla döneme hoş bir giriş yapmış olsalar da daha sonrasında yapılan içerik güncellemelerinin az olması ve sık olmaması oyuncuları Apex Legends oynamaktan uzaklaştırıyor. Apex Legends Winter Express tren modu son üç yıldır tıpkı ve ne kadar eğlenceli bir içeriğe sahip olursa olsun oyuncuları yeni bir şeyler görmek istiyor.

Geçen hafta  tekrar dönen Spellbound Collection aktifliği ise hoş bir biçimde karşılandı lakin etkinlikteki güncelleme yanlışları kullanıcıları  hayal kırıklığına uğrattı. Ayrıyeten apex Legends’ı yüklemek isteyenler yükleme yanlışıyla karşı karşıya kalırken, zorluklarla yükleyen oyuncular ise  ana menüye ulaştıklarında oyunun  çökmesiyle karşılaştılar.

Oyuncular uzun müddettir Apex’ten sunucu problemlerine tahlil bulmasını bekliyor. Güncellemelerde yaşanan bu sıkıntılar oyuncuların ve içerik üreticilerin öbür oyunlara geçmesine neden oldu. SteamDB’ye nazaran Twitch izleyicileri  285 binlik doruktan %70 gerileyerek 83 bine, Steam üzerindeki oyuncu sayısı  ise 413 binden 360 bine düştü.

ABD’deki en âlâ Apex Legends kadrosu olan NRG’nin oyuncularından Rocker Twitter hesabından ” Apex’le işim bitti.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu