Apple Ceo’su Tim Cook’un Maaşında Yüzde 40 İndirim Talebi

2011 yılıyla birlikte Apple’ın Ceo’su olan Tim Cook 2023 yılında maaşında yüzde 40 indirim yapılmasını istiyor.

Apple Ceo’su olan Tim Cook örnek teşkil edecek bir adım atarak birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarıyor. 2022 yılında 84 milyon dolar aldığı bilinen Tim Cook, 2023 yılında aldığı sayının yüzde 40 indirimli hâlini istedi. Maaşı hakkında talep ettiği bu değişiklik epey ilgi çekti. Apple CEO’sunun yeni maaşının belirlenmesi için Apple idaresi fiyat komitesi maaş değişikliği üzerine kararlar aldı. 2023 tazminatının farklı olabileceği de konuşulanlar ortasında. Planlamalar doğrultusunda Tim Cook, 2022 yılında 99.4 milyon dolar kazandığı biliniyor. Ek bonuslar dâhilinde daha da kazandığı bilinen Apple Ceo’sunun 2023 yılında da benzeri sayılarda maaşa sahip olacağı düşünülüyor.

Apple teknoloji manasında ismini duyurmuş ve birçok kullanıcını tercih ettiği bir markadır. Başarılı adımlar atarak yükselmeye devam eden Apple, bu yıl geçen yıla oranla piyasa kıymetinde değişiklik olduğu görülüyor. Geçen yıla nazaran düşüş yaşayan Apple markası kimi projelerini devreye sokuyor. Şirketin iPhone üretiminde de birtakım zorlukların ortaya çıkması yeni projelerin sürat kazanmasında tesirli hâle geldiği görülüyor. Bir müddettir sunulması beklenen karma gerçeklik gözlüğü de duyurulacak olan projeler ortasında yerini alıyor. Project Titan ismiyle bilinen araç projesi resmiyete kavuşacağı düşünülüyor. Birkaç yıl içerisinde duyurulması beklenen proje Apple açısından ses getirmesi bekleniyor.

Üretim tarafında bu fikirler sürerken Apple Ceo’su Tim Cook’un maaş ögesinde bu yaklaşımı birçok yöneticiye emsal niteliğinde görülüyor. Tim Cook meslektaşları için de kıymetli bir adıma öncülük ediyor. Yönetici pozisyonunda bulunan bireylerin maaşlarının güncellenmesi ve cömert indirimlere kapı aralaması kesimde farklı bir mevzu olması nedeniyle ilgi çeken durumlar ortasında yerini aldı.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu