Apple iPhone 6s ve 6s Plus için ücretsiz tamir programını duyurdu

Apple donanım yanlışından kaynaklanan bir sorun için iPhone 6s ve 6s Plus modelleri için fiyatsız tamir programı başlattığını açıkladı.

Apple iPhone 6s ve 6s Plus için fiyatsız tamir programını duyurdu

Uzun bir müddettir iPhone 6s ve 6s Plus kullanıcıları tarafından lisana getirilen ve telefonlarını verimli halde kullanamayan kullanıcılar için Apple resmi internet sitesi üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kimi iPhone 6s ve 6s Plus modellerinde bileşen arızasından kaynaklanan açılmama problemlerinin olduğuna ve bu sebeple eski iPhone modelleri için fiyatsız tamir programını başlattığını duyurdu.

Açıklanan fiyatsız tamir programı çerçevesinde Apple Ekim 2018 ile Ağustos 2019 ortasında üretilen iPhone 6s ve 6s Plus modellerinin fiyatsız tamirat programından faydalanabileceği açıklandı. Bir müddettir  “güç problemi” yaşayan aygıt kullanıcıları için bu durum epey sevindirici oldu. Uygulanacak programın mühleti hakkında bilgi veren Apple, eski iPhone modelleri için fiyatsız tamir programı çerçevesinde 2019’da satın alınan telefonlar için de bu uygulamanın 2021 yılına kadar devam edeceği belirtildi.

Apple tamir fiyatlarını geri ödeyecek

Apple daha evvel misal sıkıntılarla teknik servisle bağlantıya geçen ve bu problemle ilgili tamir fiyatı ödeyen kullanıcılarına da ödedikleri tamir fiyatlarının geri ödeneceğini açıkladı. Sizde bu aygıtlardan birine sahipseniz ve bu türlü bir sorun yaşıyorsanız telefonunuzun fiyatsız tamir programına dahil edilip edilmediğini buradan telefonunuzun seri numarası ile denetim edebilirsiniz.

Başa dön tuşu