Apple iPhone SE 4’ten vazgeçmiş olabilir

Tanınmış analist Ming-Chi Kuo’ya nazaran Apple, iPhone SE 4 modelini büsbütün iptal edebilir. Bunun nedeni ise Apple’ın son iPhone SE modeli ile istediği başarıyı yakalayamaması. İşte ayrıntılar:

Apple, son birkaç yılda, bilhassa de dünya çapında en uygun fiyatlı modellerini satma konusunda birtakım problemler yaşadı. iPhone SE 3, iPhone 13 küçük ve son olarak iPhone 14 Plus, şirketin umduğu kadar ilgi görmedi. iPhone 13 mini’deki bu başarısızlık, küçük modelin büsbütün düşürülmesine bile sebep oldu. Bugün Apple’ın öbür bir modeli büsbütün ortadan kaldırabileceği paylaşıldı. Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2024’teki iPhone SE 4 lansmanıyla ilgili birtakım tasa verici beklentileri paylaştı.

iPhone SE 4 iptal olabilir

Ming-Chi Kuo’ya nazaran Apple, iPhone SE 4’ün üretimini erteleyebilir yahut iPhone SE 4’ü büsbütün iptal edebilir ve asla piyasaya sürmeyebilir. Apple bu türlü bir karar verecek olsaydı, nedeni iPhone SE 3 “başarısızlığı” olurdu.

Elbette iPhone SE 4’ün akıbetinin bu noktada bilinmeyen olduğunu da belirtelim. Apple, yeni bir telefonla tekrar deneme riskini de alabilir. Apple’ın amiral gemisi olmayan modellerinin bahtını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple’ın ürettiği SE serisi devam etmeli mi? Yoksa şirket artık ana modellere mi yük vermeli? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu