Apple, M2 Extreme İşlemcili Mac Pro üretimiyle ilgili yeni bir karar verdi

Bir müddettir Mac Pro’nun yeni M2 Extreme işlemciyle gelmesi bekleniyordu. Ancak M2 Extreme işlemciyle ilgili Apple’dan yeni karar geldi! Ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz…

Apple’ın verdiği habere nazaran, Mac Pro çok beklenen M2 işlemcinin ne yazık ki “Extreme” varyantını içermeyecek. Yeni üst seviye Mac Pro, M2 Extreme yerine M2 Ultra’ya sahip olacak.

Bir müddettir ortaya çıkan söylentilerde Apple’ın yeni bir model üzerine çalıştığı söyleniliyordu. Apple’ın 2023’te ortaya çıkardığı yeni model sanıldığı kadar güçlü olmayabilir. Yeni modelde, iki adet M2 Ultra işlemcisini birleştiren M2 Extreme kullanıldığı düşünülmekteydi. Ancak teorik olarak bakarsak, işlemci 48 CPU çekirdeği ve 152 CPU çekirdeği sunabilirdi. Bu açıdan bakarsak, ne yazık ki bu istek gerçekleşecek üzere durmuyor…

M2 Extreme İşlemcili Mac Pro Üretilmeyecek

Mark Gurman’ın Bloomberg için yayınladığı haber bültenine bakacak olursak, Apple’ın üretim meseleleri nedeniyle Extreme işlemci bulunan bir Mac Pro sunmak istememesi sonucuna varabiliriz. Karmaşıklık ve maliyet nedeniyle üst seviye Mac Pro varyantı bir müddet daha rafa kaldırılacak.

M2 Extreme yerine yeni Mac Pro, 24 CPU çekirdeği ve 76 GPU çekirdeği ve tıpkı vakitte 192 gigabayta kadar Birleşik Bellek dayanağını içeren bir M2 Ultra işlemcisi kullanacak. Bu durum aygıtın daha erken piyasaya çıkmasını sağlayabilir.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu