Xiaomi MIUI 14’ü yayınlamaya hız kesmeden devam ediyor: İşte yeni cihazlar!

Çinli firma Xiaomi, MIUI 14 güncellemesini aygıtlarına göndermeye devam ediyor. Şirket bir model için daha yeni arayüzü yayınladı. İşte ayrıntılar.

MIUI 14 süratli başladı

MIUI 14’teki en değerli değişikliklerden biri güncellenmiş görsel tasarım oluyor. Şirket yeni dizaynda, beyaz alanlara pak çizgilere vurgu yaparak daha minimalist bir estetiğe sunmayı başarmış.

Yeni tasarım, arayüze daha çağdaş, akıcı bir görünüm ve his kazandırmış diyebiliriz. Ayrıyeten, güncelleme kullanıcı tecrübesine biraz dinamizm katan yeni animasyonlar ve geçişleri de içeriyor. MIUI 14’ü alan yeni aygıt ise tekrar Avrupa ROM kullanan Xiaomi 11T Pro oldu. Şu anlık Mi Pilot kullanıcıları için yayınlanan arayüz sorun olmaması halinde şirketin siyasetine nazaran yayınlanacak.

Xiaomi 11T Pro, 2021 yılında tanıtıldı. Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile kutudan çıkan aygıt, şu ana kadar 1 Android ve 1 MIUI güncellemesi almıştı. Bugün yayınlanan Xiaomi 11T Pro MIUI 14 güncellemesi ile aygıt, 2. Android ve MIUI güncellemesini almış olacak. Google Android 13 tabanlı yeni MIUI 14’ün değişiklik günlüğünü aşağıda bulabilirsiniz.

Güncelleştirmenin yapı numarası V14.0.3.0.TKDEUXM’dir. Dilerseniz güncellemenin değişiklik günlüğünü inceleyelim.

[MIUI 14]
  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve daha uzun mühletler boyunca süratli ve hassas olmaya devam ediyor. Ayrıntılara gösterilen dikkat, kişiselleştirmeyi yine tanımlarken, yeni bir düzeye taşıyacak.
[Temel Deneyim]
  • MIUI artık anı menülerini kullanıyor ve daha uzun müddetler boyunca süratli ve hassas kalıyor.
[Diğer özellikler]
  • Ayarlar’da arama yapmak artık daha gelişmiş. Arama geçmişi ve kategori sonuçları ile her şey artık daha keskin görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik yaması Aralık 2022’ye güncellendi. Artırılmış Sistem güvenliği.
[Kişiselleştirme]
  • Ayrıntılar, kişiselleştirmeyi tekrar tanımlar ve yeni bir düzeye taşır. Daha az Supericenes, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracak. (Süper Simgeleri kullanabilmek için Ana Ekran ve Temaları en son sürüme güncelleyin) Ana Ekran klasörleri, en çok gereksiniminiz olan uygulamaları sizden yalnızca bir dokunuş uzakta tutarak vurgulayacaktır.
Başa dön tuşu