Apple otonom araç için kolları sıvadı!

Apple, otonom araç alanında çalışmalar yürüten startup Drive.ai’yi satın alarak, otonom araç çalışmalarına ilgisinin sürdüğünü gösterdi. Şirket bu proje için yeni yazılım mühendisleriyle çalışacak.

Apple otonom araç için kolları sıvadı!

ABD merkezli teknoloji devi Apple otonom araç startup’ı Drive.ai’yi satın aldı.

CNBC’nin, San Francisco Chronicle’a dayandırdığı haberine nazaran. Drive.ai bu proje için 90 kişiyi işe almaya hazırlanıyor. Araçların birinci başta Arlington ve Texas’ta kullanılmaya başlanması bekleniyor.

Axious’ta daha evvel yayınlanan haberde, Apple’ın onlarca Drive.ai mühendisini işe aldığı, startup’ın arabaları ve birtakım faallerini satın aldığı belirtilmişti. Habere nazaran Apple, Ocak ayında da, “Titan Projesi” olarak bilinen bir araba projesinde çalışan 200 kişiyi işten çıkarmıştı.

CNBC, bu satın almanın bedeli konusunda bilgi vermedi. Pitchbook Veri’nin datalarına nazaran Drive.ai’nın bedeli 200 milyon dolar seviyesinde. Apple’ın otonom araç işine girme hayalleri konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Markaların artık uzman oldukları alan dışına çıkarak farklı işlere imza atma niyetlerini hakikat buluyor musunuz? Yorumlar kısmından bizlere niyetlerinizi aktarmayı unutmayın.

Başa dön tuşu