Apple’da Jony Ive şoku!

Apple’ın baş dizayncısı ve artık ikon haline gelen birçok eserini tasarlayan kişi olan Jony Ive Apple’dan ayrılma kararı aldı. Ortalarında iPhone, iMac ve iPod üzere artık efsane haline gelen aygıtların dizaynlarını yapan Ive, kendi tasarım şirketini kurmak üçere Apple’dan ayrılıyor.

Apple’da Jony Ive şoku!

Apple’dan yapılan yazılı açıklamaya nazaran Jony Ive kendi tasarım şirketini kuracak ve en büyük müşterisi yeniden Apple olacak. Ive bu yılın sonlarına hakikat şirketteki misyonunu bırakacak. 30 yıldır Apple’da çalışan Ive’ın kuracağı şirketin ismi ise LoveForm olacak.

Apple ise Ive’den boşalacak koltuğa şimdilik birini adamayı düşünmüyor. Muhtemelen tasarım işlerini Ive’e bırakacak olan Apple, bir müddet daha bu koltuğu dolduracak birini aramayı düşünmüyor.

Ive her ne kadar birçok ikonik dizayna imza atmış olsa da son yıllarda yaptığı dizaynlar bilhassa markanın tutkunları tarafından eleştiriliyordu. Ive’ın yıldızı bilhassa Apple’ın efsane kurucusu ve CEO’su Steve Jobs periyodunda parladı ve en tanınan dizaynlarını bu devirde üretti.

Başa dön tuşu