Apple’dan futbol severleri sevindiren yenilik

Apple TV+ futbolseverler için futbol yayıncılığına başlayacağını duyurdu. MLS Season Pass aboneliğiyle ABD ve Kanada’nın futbol maçları izlenebilecek. 

Apple’ın dijital yayın hizmeti olarak sunulan Apple TV+ futbol maç aboneliği ile futbolseverlere hitap etmeye başlıyor. Şirket bir mühlet evvel ABD ve Kanada futbol ligi olan Major League Soccer (MLS) ile bir muahede imzalamıştı ve bu mutabakat kapsamında 1 Şubat 2023 yılında futbol maçlarını göstermeye başlayacak. Apple TV+’da öbür lig maçlarının ne vakit yayınlanacağı merak ediliyor.

Apple TV+ MLS maçlarını yayınlayacak

Apple ve MLS tarafından yapılan yeni açıklamalar ile birlikte MLS Seanson Pass’ın ayrıntıları hakkında bilgi verildi. Major League Soccer ve Apple’ın bu Şubat ayında sunulan abonelik hizmeti, bir dönem için 99 dolar yahut aylık 15 dolara satın almak mümkündür. Bir mühlet evvel Apple, Major League Soccer ile 10 yıllık yayıncı mutabakatı yaptıklarını duyurdu. Kelam konusu bu mutabakat, 1 Şubat tarihinde başlayacağı bildirilen MLS Season Pass ile Apple TV+ aboneliği olarak sunulacak. MLS Season Pass aylık 14,99 dolar formunda belirtilirken, Apple TV+ aboneliğinin 6,99 dolar olarak açıklandı. Teknoloji dünyasının başarılı ismi Apple’ın dijital yayın platformuna Apple aygıtları, akıllı TV’ler ve oyun konsollarının yanı sıra Apple’ın web sitesi üzerinden de erişim sağlamak mümkündür. MLS Season Pass, 2023 döneminin 25 Şubat’ta başlamasından dolayı kıymetli bir devirde duyuruldu.

Apple tarafından yapılan açıklamalara nazaran açılış haftasına özel olarak birinci hafta sonu oynanan tüm maçlar fiyatsız olarak seyredilebilecek. Şirket açıklamalarında dönem içerisinde oynanan kimi maçları Apple TV uygulaması üzerinde fiyatsız olarak sunacak. Apple TV+’a MLS maçlarının oynanması, futbol ve yayıncılık dünyası için düşündüren bir durum oldu.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu