10 Ocak haftası vizyona giren filmler!

Underwater

Underwater, William Eubank’ın yönettiği ve Brian Duffield ve Adam Cozad tarafından yazılan 2020 tarihli Amerikan bilim kurgu kaygı sinemasıdır. Sinemanın konusuna baktığımızda ise, yıkıcı bir  deprem sonrasında hayatta kalabilmek için tehlikeli bir seyahate çıkmaktan diğer seçenekleri kalmayan bir sualtı bilim takımının etrafına odaklandığını görüyoruz.

Ajanlar İş Başında

Blue Sky Studios tarafından üretilen ve 20th Century Fox tarafından dağıtılan bir 2019 Amerikan bilgisayar animasyonlu casus güldürü sinemasıdır. Dünyaca ünlü casus Lance Sterling epey sempatik olduğu kadar yeteneklidir de. Onun misyonu dünyanın inançta olmasını sağlamaktır. Lance’in dostu Walter ise çok uyanıktır lakin malesef toplumsal manada çok başarılı değildir. Walter zekası sayesinde Lance’in vazifelerde kullandığı bir çok aracı icat eden kişidir. Bu sebeple ekip olarak uyumlu çalışmayı öğrenmeleri gerekmektedir.

Cats

Cats, Tom Hooper’ün yönettiği, başrollerini James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Taylor Swift, Rebel Wilson ve Francesca Hayward’in paylaştığı, Cats ismindeki Broadway müzikalinden uyarlanan Amerikan müzikal sinemasıdır.

Filmin konusuna baktığımızda; Jellicles isimli bir kedi kabilesinin, bir gece içerisinde ömürlerini kökünden değiştirecek olaylara dahil olduğunu görmekteyiz. Kediler için bir çeşit cennet olan Heaviside isimli bir yer vardır. Heaviside ise yine doğuşu simgeler. Hükümdarın misyonu de oraya gidecek olan kediyi seçmektir. Fakat Macavity isimli makûs kedi, hükümdarı kaçıracaktır. Olacakları engellemek de başka kedilere düşer.

1917

senaryoyu Krysty Wilson-Cairns ile yazan Sam Mendes tarafından yönetilen ve üretilen 2019 destansı bir savaş sinemasıdır. Sinemada George MacKay, Dean-Charles Chapman, Mark Strong, Andrew Scott, Richard Madden, Claire Duburcq, Colin Firth ve Benedict Cumberbatch yer almaktadır.

Film, I.Dünya Savaşındaki iki genç asker olan Schofield ve Blake’e odaklanıyor. Gerçekleştirilmesi imkansıza yakın olan bir vazifeye atanan Britanya askerlerinin vazifesi ise; düşman bölgesini geçerek, yüzlerce askerin mevtini engelleyecek bir ileti iletmek… İki asker vakitle yarışırken; Blake’in kardeşinin hayatı tehlikede olan yüzlerce askerin içinde olması da vazifesi zorlaştırmaktadır.

Başa dön tuşu