İngiltere Huawei krizi hakkında ne düşünüyor?

ABD’nin Huawei’ye aldığı tutum sonrasında İngiltere’den şimdi Huawei’ye ait bir adım gelmedi. Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, “Hükümet şimdi altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi” dedi.

İngiltere Huawei krizi hakkında ne düşünüyor?

Birleşik Krallık Devlet Güvenlik Bakanı Ben Wallace, ülkesinin 5G altyapısında Çinli Huawei´in altyapısını kullanıp kullanmamak konusunda şimdi bir karar vermediğini açıkladı.

BBC Radyosu´na konuşan Wallace, Londra´nın tüm tarafları ile mevzuyu görüştükten sonra karar vereceğini söyledi ve ekledi: “Hükümet şimdi altyapı sistemi ile ilgili bir karar vermedi.

Five Eyes (FVEY – Beş Göz; Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD’den oluşan istihbarat anlaşması) müttefiklerimiz ve Avrupalı ortaklarımızla görüşüyoruz.” dedi.

Reuters, İngiltere’de bulunan ABD Başkanı Donald Trump’ın, bu ülkeden bilhassa 5G altyapısında Huawei ile bağlarını kesmesini talep edeceğini bildirdi. Bakalım İngiltere bu kapsamda Huawei ile olan alakalarını kesecek mi kesmeyecek mi daima birlikte bekleyip göreceğiz.

Peki ya siz bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

.

Başa dön tuşu