Microsoft Huawei konusunda geri adım attı!

Huwaei, ABD ve Çin ortasındaki artan tansiyonda kuşkusuz en çok ziyan gören markalardan biri olarak karşımıza çıktı. Firma, eser satış riski altındayken birinci olumlu adım ise Microsoft’tan geldi. 

Microsoft Huawei konusunda geri adım attı!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un Çin merkezli Huwaei ürünlerine ait kararı, Google’ın Huawei ile iş birliğini askıya alması ve ABD’nin Huawei’ye 90 günlük süreksiz vize mühleti tanımasının çabucak akabinde gelmişti. 

Microsoft geri adım atarak Huawei marka dizüstü bilgisayarlara online satış sitesinde tekrar yer verdi.

Şirketin en dikkat çeken aygıtlarından biri olan Huawei Matebook X Pro’nun ise  ‘stokta yok’ olarak işaretlenmesi de dikkatlerden kaçmıyor. Tekrar satış listelerine girmesine rağmen, Microsoft’un Çinli şirket ile Windows lisans muahedesine devam edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor. 

Huawei, son olarak ekranı katlanabilen telefon Mate X’in çıkış tarihini ertelemiş ve bir anlamda Samsung’un Galaxy Fold’unda olduğu üzere birebir stratejiyi uygulamaya karar vermişti. Çinli şirketin daha evvel içinde bulunduğumuz haziran ayında satışa sunulacağını duyurduğu Mate X’in planlanan yeni çıkış tarihi ise Eylül ayı olarak açıklandı. 

Şimdilik kullanıcılar sadece MateBook ve MateBook 13 aygıtlarını Microsoft mağazalarından temin edebilmekte.

Peki ya siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu