ASUS, yeni dijital çözümlerini IFA’da tanıttı

Fuarda, ProArt StudioBook One, ProArt StudioBook Pro X üzere dizüstü bilgisayarından oluşan yeni ProArt StudioBook serisi ile bir arada ZenBook Pro Duo ve ROG Zephyrus M GU502 Gümüş gri oyuncu dizüstü bilgisayarının tanıtımı da yapıldı. ASUS CEO’su S.Y. Hsu yaptığı Asus’un 30’uncu yılında IFA’da, Avrupa’daki kullanıcılara inanılmaz bir eser yelpazesi sunmaktan memnunluk duyduğunu belirtti.

Hsu, “Bu en son eserlerimiz, üst düzey performans gerektiren işlerde çalışan profesyonellere, içerik üreticilerine ve oyunculara, en düzgün çalışmalarını yapmalarını, daha yeterli bir kullanıcı tecrübesi yaşamalarını ve en yeterli oyun tecrübelerinin tadını çıkarmalarını sağlayan tahliller sunmak için odaklanmamızın birer ürünüdür” dedi.

İÇERİK ÜRETİCİLERİ İÇİN ASUS PROART AİLESİ

Firmanın CEO’su S.Y. Hsu, 2011 yılında birinci ProArt ekranının piyasaya sürülmesinden bu yana ASUS profesyonel içerik yaratıcılarının özel gereksinimlerini karşılamak için özel eserler tasarlayarak üretmekte olduklarını tabir etti.

Fotoğraf ve videografi üzere klâsik içerik oluşturma alanlarındaki profesyonellerin artan gereksinimlerini karşılamakla birlikte 3D tasarımcılara ve oyun geliştiricilere yeni tahliller sunmayı hedeflediğini aktaran ve ProArt ailesinin yeni üyelerini tanıtan Hsu, “İçerik yaratmak için eksiksiz bir dijital tahlil olarak tasarlandı. Bu yeni ProArt dizüstü bilgisayarlar ile kullanıcıların her türlü gereksinimini karşılamayı hedefliyoruz” dedi.

ProArt StudioBook One hakkında bilgi veren S.Y. Hsu, kelamlarına şöyle devam etti:

“Şimdiye kadarki en güçlü StudioBook olan ProArt StudioBook One,  NVIDIA Quadro RTX 6000 ekran kartı sunan birinci dizüstü bilgisayar olup 32 GB belleğe ve en yeni 9. Jenerasyon Intel Core i9 işlemciye sahip. NVIDIA Quadro RTX grafikleri, kullanıcılara daha fazla CUDA, RT ve Tensor çekirdeği sağlayarak animasyonların oluşturulmasını, 8K görüntü düzenlemeyi, onların işlenmesinin daha sıkıntısız ve verimli bir biçimde yapılmasını sağlar.”

Yetkililer tarafından verilen öteki ayrıntılar şu formda: ProArt StudioBook One’daki 4K UHD PANTONE onaylı ekran birebir vakitte 120Hz’lik bir yenileme suratına sahiptir ve bu ekranı çevreleyen çerçevelerin nanoedge teknolojisi ile incelmesiyle birlikte % 84 ekran / kasa oranı üzere çarpıcı bir sonuca ulaşılmıştır. Canlı görseller  % 100 geniş Adobe RGB renk gamı ​​ve Delta-E kıymeti <1 olan en geniş renk aralığı ve hassasiyeti sağlamaktadır.

PRO X İLE YÜKSEK RENK DOĞRULUĞU

ProArt StudioBook Pro X, ASUS ScreenPad 2.0 ve dört-kenarlı ASUS NanoEdge ekrana sahip birinci Quadro dizüstü bilgisayarı olarak tanıtıldı. ProArt StudioBook Pro X’in, tıpkı zamanda   % 97 DCI-P3 renk alanı kapsamı ile fevkalâde geniş bir renk gamını desteklediği ve yüksek renk doğruluğu sunduğu da belirtildi.

Bu yeni eser gamı ile daha geniş kitleleri hedeflediklerini aktaran Hsu, yeni ProArt StudioBook Pro X ile ilgili şu ayrıntıları verdi:

“Kullanıcılar, profesyonel sınıf NVIDIA Quadro RTX 5000 grafiklerle çok katmanlı belgeleri düzenleyebilir ve oluşturabilir. 9. Jenerasyon Intel Xeon yahut Intel Core i7 altı çekirdekli işlemci tarafından desteklenen bu yeni bilgisayar serisi, karmaşık, çok işlevli uygulamaları işlemek için tasarlanmıştır.”

SCREENPAD PLUS İÇEREN TEKNOLOJİ

ASUS ZenBook Pro Duo (UX581), yepyeni ScreenPad  ailesinin özellikleri daha da geliştirilmiş bir versiyonu olan yeni ASUS ScreenPad Plus’ı içeren yeni bir teknoloji olarak tanıtıldı.

Bu yeni teknolojinin, tam genişlikte 4k ikinci bir dokunmatik ekrana sahip ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olduğu söylendi. ASUS CEO’su S.Y. Hsu ScreenPad Plus için şu sözleri kullandı:

“İçerik geliştiriciler için üretkenliği artıran iş akışlarına ve kolay çoklu vazifelere imkan tanıyan tüm yaratıcı imkanları sunar. Ana ekranla meselesiz bir biçimde bütünleşen ScreenXpert yazılımı, kullanıcıların ScreenPad Plus’ın verimlilik avantajlarından basitçe yararlanmasını sağlayan çok çeşitli kullanışlı uygulamalar, araçlar ve yardımcı programlar içerir.

ZenBook Pro Duo’nun, 9. Jenerasyon Intel® Core ™ işlemci ve 16 GB RAM ile NVIDIA® GeForce RTX ™ 2060 grafik tahlili sunduğu belirtilirken 1 TB’a kadar PCIe® 3.0 x4 SSD ile ultra süratli depolamaya sahip olduğu verilen öbür donanım ayrıntıları ortasında. Ayrıca   Gig + (802.11ax) Thunderbolt 3 ile Wi Fi 6 teknolojisi de markanın üzerinde durduğu öteki bir yenilikler olarak öne çıktı.

ASUS yetkilileri, 4K UHD OLED dokunmatik ekrana sahip bu yeni aygıtın epeyce heyecan verici olduğunu aktardı ve çerçevesiz dört taraflı NanoEdge dizaynlı ZenBook Pro Duo’nun ayrıyeten 4K  ScreenPad Plus ve NumberPad çift fonksiyonlu dokunmatik yüzeye sahip olmasının kullanıcı tarafından da hayli memnuniyetle karşılandığının altını çizdi.

PERFORMANS BİRLEŞTİREN CİHAZ

Fuarda tanıtılan öbür bir eser ASUS’un oyuncu ailesi Repulic of Gamers imzası taşıyan ROG Zephyrus M (GU502) oldu.

Cihazla ilgili yapılan açıklamada, dizüstü bilgisayar ve oyun bilgisayarına birebir anda sahip olmak için iki istikametli usulü, taşınabilirliği ve performansı birleştiren bir aygıt olduğu aktarıldı.

Açıklamanın devamında şu tabirlere yer verildi:

“Yeni Zephyrus GeForce RTX 2070’a kadar grafik donanımına sahiptir ve tesirli soğutma, GPU’nun Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W’de 1435MHz’e kadar sürat aşırtması yapmasını sağlar. Zephyrus M’in IPS düzeyli ekranı, ekranın iş arkadaşlarınızla yahut öbür toplumsal ortamlarda diğerleriyle paylaşılmasını kolaylaştıran geniş görüntüleme açıları üzerinden tam sRGB renk alanını kapsar. Oyun oynarken, 240Hz’ye kadar yüksek yenileme suratı seçenekleri, inanılmaz yüksek FPS ve akıcı bir oyun tecrübesi sağlarken 3ms griden griye reaksiyon mühleti, imgeleri netleştirir ve rahatsız edici hareket bulanıklığından arındırır.”

Başa dön tuşu