Audi’nin elektrikli scooter modeli: E-Tron Scooter tanıtıldı

Audi görücüye çıkardığı elektrikli scooter modeli E-Tron Scooter ile ilerleyen yıllarda yalnızca araba üretmeyeceğinin sinyallerini verdi.

Audi’nin elektrikli scooter modeli: E-Tron Scooter

Elektrikli arabalarla ilgili olarak çalışmalarını hızlandıran ve bu alanda yeni modellerini tanıtan Alman araba üreticisi Audi araba yerine bu sefer elektrikli bir scooter modeli ile karşımıza çıktı. Kent içerisinde rahatlıkla kullanılabilecek olan scooter modeli ile Audi ilerleyen yıllarda arabalardan farklı olarak öteki eserler de üretebileceğinin sinyallerini verdi. Yakın vakitte tanıtımını gerçekleştirdiği E-tron 55 Quattro elektrikli SUV modeli ile elektrikli araçlar konusunda tezli olduğunu gösteren Audi, bu savını farklı eserlerde de göstermekte kararlı üzere görünüyor.

Audi tarafından tanıtımı gerçekleştirilen ve E-Tron Scooter olarak isimlendirilen elektrikli scooter modeli büsbütün dolu batarya ile 20 kilometre yol kat edebiliyor ve azamî 20 km/s sürate ulaşabiliyor. 4 tekerleği bulunan ve tek elle kullanıma imkan sağlayan elektrikli scooter modeli 12 kg tartıya sahip. Güvenlik konusunu hayli önemseyen Audi, E-Tron Scooter isimli elektrikli scooter modelinde  hidrolik ayak freni dayanağını kullanıcılara sunuyor.

E-Tron Scooter modelinin fiyatı ne kadar?

Katlanabilir bir dizayna sahip olan ve 2020 yılında satışa sunulacağı açıklanan Audi’nin elektrikli scooter modeli E-Tron Scooter Almanya’da 2000 euro üzere epey kıymetli bir etiket fiyatına sahip olacak.

Başa dön tuşu