Battlefield 5 yeni haritası ile heyecanlandırdı!

Yayıncı Electronic Arts ve geliştirici DICE, Battlefield V’in yeni haritası Mercury’nin 30 Mayıs’ta yayınlanacak fiyatsız bir güncelleme ile oyuna ekleneceğini duyurdu.

Battlefield 5 yeni haritası ile heyecanlandırdı!

1941’de yapılan Merkür Harekatı’ndaki olaylardan esinlenilerek tasarlanan bu haritada, İngilizlerin işgalci Alman kuvvetleriyle çatıştığı Girit kıyılarında konuşlanacaksınız.

Mercury, oynanış olarak büsbütün dikeyliğe, topyekün savaşa ve asimetrik taşıt kuvvetlerine ağırlaşıyor; İngiliz birlikleri tanklara ve az sayıda uçağa sahipken, Almanlar gökyüzünü büsbütün denetim ediyor. Aksiyon dolu dikey oynanış ve yakın muharebe çatışmaları için sarp kayalıkları kullanın.

Mercury birçok farklı oyun stiline uygun. Oyuncuların tanklarla baskı kuracağı, hava takviyesine muhtaçlık duyacağı yahut son deva olarak bir bayrak pozisyonunu savunacağı ülkü bir topyekün savaş haritası olarak tasarlandı. Deneyimli Battlefield oyuncuları, daha evvelki oyunlardan üç klasik haritadan esintiler görecek:

Battlefield 1942’den Guadalcanal, Battlefield 4’ten Altai Range haritası ve Battlefield 1’den Monte Grappa. Haritanın boyutu ve dikeyliği nedeniyle oyun temposu değişebilecek. Bayraklardan birinin etrafında sıcak çatışmaya girmek yahut yandan akın yapmak için savunmanın zayıf noktalarını bulun.

Haritada SMG’lerin pompalılarla çatışabileceği, Recon oyuncularının da LMG’leri ile düşmanı baskılayan Support oyuncularını avlayabileceği bir pozisyon bulunuyor.

Geliştiricilere nazaran bu haritada manganızla birlikte zafere ulaşmak için birtakım ipuçlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Uyanık olun! Mercury üzere dikey bir haritada, hiç beklemediğiniz yerlerden atağa uğrayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken çok sayıda yandan hücum sistemi var.
 
Taşıtlarınıza takviye olun! Burası tehlikeli bir arazi. Taşıtları kullanan silah arkadaşlarınıza tamirat yaparken yahut düşman Assault oyuncularının taarruzlarına uğradıklarında yardım edin. Uçaksavar mevzilerini yahut taşıtlarını imha ederek pilotlarınıza dayanak olun.
 
Tahkimat kurun! Mercury’nin güçlü ve inişli çıkışlı toprağı yanılgıyı affetmeyebilir, lakin birkaç kum torbasıyla gelen ateşe karşı korunabilirsiniz. Yandan saldırın! Daima karşılıklı çatışmaya girerek çıkmaza sürüklenmeyin. Kıyıdan ve zirvelerden faydalanın. 

Başa dön tuşu