Berlin’in ikonik televizyon kulesinde devasa ve gizemli bir Bitcoin logosu!

Kripto para ünitesi alanı büyümeye devam ediyor ve bölümün savunucuları dikkatleri Bitcoin ( BTC ) üzere varlıklara çekmek için farklı yollar kullanıyor. Bitcoin’i halkın gözüne sokmak için büyüyen metotlardan biri, varlığı tanıtmak için sembolik global yapılar kullanmaktır.

Berlin’in ikonik televizyon kulesinde devasa ve gizemli bir Bitcoin logosu!

Documenting Bitcoin’e nazaran bilhassa 21 Ocak’ta Berlin’deki ikonik Berliner Fernsehturm kulesi, bir reklam kampanyasının kesimi olarak Bitcoin logosunun manzarasıyla aydınlatıldı.

Girişimin ardındaki küme yahut kişinin kimliği şimdi belirlenmedi, lakin Twitter’da Tilo Neumann isimli bir kullanıcı kampanyayı tanıtıyor. Bu satırda Neumann, öngörülen Bitcoin logosunun bir görüntüsünü paylaşmaya devam etti.

“Berlin muhakkak güçlü değil, bu muhtemelen yanlışsız. Tekrar de “biz” Bitcoin’e dikkat çekmek istiyoruz. Sonuçta, bu bizim finansal geleceğimizle ilgili. Neumann, “Bazı beşerler bir caddede oturuyor ve ona bağlı kalıyor” “biz” bunu farklı biçimde yapmaya karar verdik” dedi.

İlginç bir formda, logo anıtın üzerine birinci sefer yansıtılmıyor. Neumann tarafından atılan bir tweet’e nazaran, berbat projektörlerin kullanılması nedeniyle logoyu yansıtmaya yönelik birinci teşebbüs başarısız oldu.

Bitcoin logo projeksiyonunun anlamı

Özellikle, Berliner Fernsehturm değerli bir turistik cazibe merkezi ve kent sembolüdür. 368 metre yüksekliğindeki kule, Berlin’in panoramik görüntüsünü sunar ve Avrupa’nın en yüksek yapılarından biridir. Bu nedenle, logonun Berliner Fernsehturm kulesine yansıtılması, Bitcoin’in artan kabulünü ve farkındalığını vurgulayan güçlü bir sembol olarak görülebilir.

Özellikle, Neumann’ın Twitter aktifliğine nazaran, tarihi binalarda ve sitelerde Bitcoin reklamı yapan öbür kampanyalarda yer almıştır. Örneğin geçen yıl Kasım ayında Berlin duvarının tarihi alanına bir logo yansıtıldığını paylaşmıştı.

“Berlin’de hiçbir şey, Berlin Duvarı kadar tarihe batmış değildir. O yüzden kampanyamızı bu sefer burada gerçekleştirdik. Burası sonsuz acıyı temsil ediyor. Tersine, Bitcoin umudu, adil ve özgür bir dünya umudunu temsil ediyor” dedi.

Hong Kong’daki Bitcoin reklamları

Aynı vakitte, Bitcoin daha evvel Eylül 2020’de HSBC Hong Kong genel merkezinin önünde bulunan bir tramvay istasyonuna Bitcoin’i destekleyen devasa reklam afişlerinin yapıştırıldığını bildirdi . Reklamların sponsoru Hong Kong Bitcoin Derneği (BAHK).

En son kampanya, Bitcoin’in yükseldiği ve varlığın 23.000 $ düzeyini aştığı bir vakte denk geliyor.

Bitcoin savunucularının, varlığın ana akım olarak benimsenmesini zorladığını belirtmekte yarar var. Bitcoin’in satış noktalarından biri, sabit arz nedeniyle enflasyonu çözmek üzere klâsik finans bölümündeki birtakım eksiklikleri çözme yeteneğidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu