War Thunder Ground Forces sistem gereksinimleri

En gerçekçi tank simülasyonu savaşına hazırlanın. İşte War Thunder Ground Forces sistem ihtiyaçları;

War Thunder aslında bir uçak oyunu fakat üretimci şirketi Ground Forces eklentisi ile tank savaşını da bizlere kazandırmış durumda. Artık kısaca oyunun içeriğinden ve akabinde War Thunder Ground Forces’in sistem İhtiyaçları bahsetmek istiyorum.

War Thunder Ground Forces neler sunuyor?

Oyuna birinci girdiğimizde bizleri 3 adet oyun modu (arcade, realistic, simülasyon) karşılıyor. Oyunun grafikleri, oynanışı ve etraf ile etkileşimi âlâ düzeyde. Free 2 Play bir oyun olsa da özelliklerin beklediğimden daha güzel olduğunu söylemeliyim. Örneğin tarlada yürürken çarptığınız çalılar, su duvarlar, vb. her şey ayırıntılı. Oyun çevrimiçi olarak öteki oyuncularla oynanıyor ve karşı tarafın tanklarını yok ederek üssü ele geçirmeye ve savunmaya çalışıyorsunuz. Patlama tesiri şahane. Bir tank oyunundaki en kıymetli tesirin bu olduğunu şimdiden söyleyebiliriz. Zira daima ateş edildiğinden her şey patlıyor.

Oyunda dikkat etmeniz gereke değerli bir faktör imlecin rengine nazaran nişan alırken hareketi. Tanka nişan aldığınızda imleç yeşil ise on ikiye vurmuşsunuz demek. Kırmızı kâfi hasarı veremeyeceğinizi lakin yin de vurma bahtınızın olduğunu manasına gelir. Bu imleç, üzerinde çalıştığınız moda bağlı olarak kaldırılabilir. Oyundaki tankların ön kısımları da zırhlı. Yani yandan saldırırsanız düzgün hasar verebiliyorsunuz. Ayrıyeten kadro oyunları oynamazsanız, kendi oyunlarınızı tekrar oynayabilirsiniz. Bunu bir MOBA olarak düşünebilirsiniz. Ekipler birbirlerini sıkıntı durumlardan kurtarabiliyor. Bu nedenle arkadaşlarımızla daima konuşmamız, oynamamız ve taktik geliştirmemiz kıymetli.

War Thunder Ground Forces’de çarparsanız tankınız hasar görebilir ve tamir etmeniz gerekir. Tamir etmesi fazla vakit almaz, bu yüzden onu bir yerde saklanmanız gerekiyor. Ayrıyeten tankın içindeki mürettebat size çarptığında yaralanabiliyor yahut ölebiliyor. Sonuç olarak bu takım üyelerinin iş daha uzun müddette başlıyor. Örneğin, daha uzun mühlet çekim yapmaya başlarsınız. Yani önümüzde inanılmaz derecede gerçekçi bir tank oyunu var Ayrıyeten rastgele bir oyunda uçak savaşlarına katılmak mümkündür. Gerçek oyun oynamak istiyorsanız simülasyon moduna girmeniz gerekiyor. Kan’ın isimleri burada görünmüyor, bu yüzden kimin olduklarını görmek kolay değil.

War Thunder Kara Kuvvetleri ihtiyaçları bilgisine geçelim. Oyunun çalıştırmak için en düşük Nvidia GeForce 7800 GT ekran kartı modeline yahut karşılaştırılabilir performansta sahip bir karta muhtaçlığımız var. İşlemci olarak sırf 2,2 GHz kayıtlıdır. Her 2.2 GHz işlemci bize birebir şeyi vermesi biraz komik. Her neyse önerilen sistem ihtiyaçları ekran kartı olarak Nvidia GeForce 460 / AMD Radeon 55XX 5500 serisi üzere seriler burada 55XX spesifikasyonunda açıklanmaktadır. İşlemcide için iki @ @2.4 GHz kâfi kabul edilir. Oyunun işlemci ihtiyacı çok düşük. Sağlam bir ekran kartınız kafidir.

War Thunder Ground Forces sistem gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows XP (SP2) / Windows Vista (SP1) / Windows 7 / Windows 8
 • İşlemci: 2.2 Ghz
 • Bellek: 1 GB
 • Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 3 GB olarak belirtiliyor.
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce 7800 GT / Radeon X26XX
 • DirectX: Dx 9

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows Vista / Windows 7 / Windows 8
 • İşlemci: Dual Core @2.4 GHz
 • Bellek: 4 GB
 • Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 11 GB olarak belirtiliyor.
 • Ekran kartı: Nvidia GeForce 460 / AMD Radeon 55XX
 • DirectX: Dx 9

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu