Bill Gates’ten büyük fedakarlık! Tüm parasını bağışladı, artık 5 parasız!

Zenginlik izafî bir kavramdır ve bireyden bireye zenginliğin tarifi değişebilir. Lakin birkaç kişi var ki onlardan daha zengini olmadığı için, orada zenginlik kavramı da nispilik özelliğini kaybeder. İşte bu bireylerin tahminen de en sempatiği Bill Gates’tir. Her ne kadar şu sıralar dünyanın en güçlü insanları listesinin 7. Sırasına kadar gerilemiş olsa da ünlü milyarder uzun bir müddet bu listenin en zirvesindeki isimdi.

Bill Gates’i başka multi milyarderlerden bilhassa de Elon Musk’tan ayıran en kıymetli ayrıntı ise, ünlü iş beşerinin genelde daima hoş şeylerle gündeme gelmesi ve zenginliğin beden bulmuş hali olması. O denli ki birçok lisana yerleşmiş “Bill Gates üzere zengin” biçiminde deyişlerin olduğu biliniyor. Lakin Bill Gates’in aldığı son karar, onun bu istikametini büsbütün ortadan kaldıracak.

Bill Gates artık dünyanın en güçlü insanlarından biri olmayacak

Bizzat kendisi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Bill Gates Microsoft’ta bulunan payları de dahil olmak üzere tüm varlıklarını satıp elde ettiği gelirin tamamını da eski eşiyle birlikte kurdukları Gates Vakfına aktaracak.

Bunu yapmasındaki maksadın Vakfın daha yüksek bütçeli projeleri gerçekleştirebilmesi olduğunu söyleyen Bill Gates, satışların tek seferde yapılmayacağını, vakit içerisinde modül parça yapılarak gerçekleştirileceğini belirtti. Bill Gates bu hareketiyle her ne kadar dünyanın en varlıklı insanlarından biri olmaktan vazgeçse de yeni periyotta ise artık dünyanın en varlıklı vakıflarından birinin lideri olarak hayatına devam edecek.

Başa dön tuşu