Birinci çeyrekte en çok indirilen uygulamalar – 2019

WhatsApp’ın 223 milyon yeni indirmeyle listenin başını çektiği en çok indirmeye sahip olan uygulamaların sırasını haberimizde inceleyebilirsiniz. Tüm platformlar baz alındığında WhatsApp, dünyanın en çok indirilen uygulaması olmaya devam ederken iOS’te TikTok’un liderliği dikkatlerden kaçmıyor.

2019 Yılının birinci çeyreğinde en çok indirilen uygulamalar açıklandı

Android ve IOS platforlarında en çok indirilen uygulamalar;

Video düzenleme uygulaması Biugo ve fotoğraf düzenleme uygulaması PicsArt‘ın, bu çeyrek içerisinde birinci 20’ye girmeyi başardığı listede İlk 10 uygulamanın, geçtiğimiz yılın son çeyreğindeki birinci 10 uygulama ile tıpkı olduğu görülüyor. Listede birinci 5’te yer alan uygulamaların ise sıra değişikliği olmadığı görülüyor.

Tüm platformlar baz alındığında WhatsApp, 2019 yılının birinci çeyreğinde 223 milyonun üzerinde indirilme sayısına ulaşarak en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Sadece iOS platformuna baktığımızda ise TikTok, 33 milyondan fazla indirmeyle üst üste beşinci çeyrekte de en çok indirilen uygulama olmayı başardı.

Facebook uygulamalarının epeyce tanınan olduğunu görüyoruz. Facebook Messenger, 209 milyon indirilme sayısıyla ikinci sırada yer alırken, üçüncü sırada TikTok bulunuyor. Lakin arkasında tekrar Facebook ve Instagram yer alıyor.

Google Play’de en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

Verilerde bakıldığında WhatsApp‘ın, Google Play’de 199 milyona yakın indirme sayısıyla tahtını korumuş olduğu görülüyor. Dört adet Facebook uygulaması birinci 5’te yer alırken bunların üç tanesi (WhatsApp, Messenger ve Facebook), 150 milyon indirme sayısını aşmış durumda. YouTube Kids ve YouTube Music birinci 20’ye giriş yaparken, TikTok ise bir evvelki devirde olduğu üzere yeniden 3. sırada.

AppStore’da en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

TikTok AppStore’da,  birinci çeyreğin en çok indirilen uygulaması oldu. YouTube‘un 2. sıraya yerleştiği listede Twitter ise 11,7 milyon indirme ile 16. sırada yer aldı. Bu indirme oranının Twitter’ın 2015 yılından beri elde ettiği en yüksek sayı olduğunu da ayrıyeten belirtelim.

Başa dön tuşu