Bitcoin 11 bin doların üzerini gördü

Bitcoin 15 aydan bu yana birinci kere 11 bin doların üzerinde süreç görerek, ana akım yatırımcıların dikkatini çeken güçlü yükseliş sonrasında geçen yıl kaydettiği kayıplarının yarısından fazlasını geri aldı.

Bitcoin 11 bin doların üzerini gördü

Bloomberg HT’nin haberine nazaran Londra merkezli blockchain ve kripto para yatırım şirketi KR1 Plc.’den George McDonaugh, “Bitcoin’deki sıçrama sıradışı. Para Bitcoin’u terketmemiş, yalnızca kenarda oturup yine girmeyi beklemiş.” dedi.

Bitcoin Pazartesi günkü süreçlerde Cuma günkü kapanışa nazaran yüzde 13 artıda 11,251 dolar ile Mart 2018’den beri en yüksek düzeyine tırmanmasının akabinde TSİ 08:20’de 10,786 dolardan süreç gördü.

Piyasa kıymeti en yüksek kripto para Bitcoin 2017 sonunda güçlü yükselerek 19,500 doları aşmıştı. 2018’in büyük kısmında sert düşüşle birkaç ay 3,300 dolar ile 4,100 dolar ortasında dalgalandı.

Bitcoin’in Nisan ayında hızlanan tekrar yükselişi yatırımcıları şaşırtırken alternatif bir bilgi sağlayıcı olan Indexica tarafından gerçekleştirilen bir çalışma üç ana ögesi işaret ediyor: Bitcoin etrafında şekillenen konuşmaların daha ayrıntılı hale gelmesi, dolandırıcılık tasalarının azalması ve Bitcoin ile ilgili olarak kullanılan lisanın geçmiş vakitten gelecek vakte evrilmesi.

eToro kıdemli piyasa analisti Matt Greenspan, “Piyasa Bitcoin en son 10 bin doları geçtiğinden beri oldukça olgunlaştı. Mevcut benimsenme düzeyine bakınca bu yükseliş çok daha makul” dedi.

Başa dön tuşu