Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde işlem yapıldı!

Bitcoin ( BTC ) 2022’deki en kuvvetli anlardan biriyle karşılaşsa da, bilgiler BTC blok zincirinin hala değerli sayıda süreçten sorumlu olduğunu gösteriyor.

Bitcoin blok zincirinde 8 trilyon doların üzerinde süreç yapıldı!

Düşen fiyatlara karşın, geçen yıl Bitcoin blok zinciri aracılığıyla şaşırtan bir biçimde 8,2 trilyon dolar transfer edildi. Kripto tahlil firması CoinMetrics tarafından yapılan bilgi iddialarına nazaran, sayı saniyede ortalama 260.000 $ olarak hesaplanıyor.

2022 için Bitcoin blockchain süreç tablosu. Kaynak: CoinMetrics

Bitcoin’in blockchain süreçlerinin anlamı

Ayı piyasasının ortasındaki sürecin büyüklüğü, Bitcoin’in muhtemel artan benimsenmesini ve genel finansal sistemdeki rolünü vurguluyor. Bilgilerden, blok zincirindeki süreç sayısı, varlığın fiyat hareketiyle temaslı olarak yılın ikinci yarısında kıymetli ölçüde düştü.

Bitcoin, 2022’nin büyük bir kısmında özgür düşüş yaşarken, piyasa pahasına nazaran bir numaralı dijital varlık, olumlu makroekonomik faktörlerden takviye aldıktan sonra Kasım ayı başlarında bir rahatlama rallisi yaşadı. Lakin, rallinin süreç sayısı üzerinde çok az bir tesiri olmuş üzere görünüyor.

İşlem hacmi, dataları ana akım finans bölümüne entegrasyon kazanmak için varlığın olgunluğunun bir işareti olarak görebilen Bitcoin savunucuları tarafından da memnuniyetle karşılanabilir. Farklı bir formda, genişletilmiş ayı piyasası, Bitcoin’in muhtemelen sıfıra düşeceğini öne süren şüphecilerle sonuçlandı.

Özellikle, Bitcoin, artan enflasyon ve düzenleyici belirsizlik üzere faktörler tarafından engellenen varlıkla, yatırımcı şüpheciliği ortamında faaliyet gösterdi.

Bitcoin hala belirsizlikle karşı karşıya

Aynı vakitte, Bitcoin, tesirlerinin 2023’e yayılması öngörülen FTX kripto borsasının çöküşünden de darbe aldı . Bir Finbold raporuna nazaran, fiyat düzeltmesinin tesiri tıpkı vakitte Bitcoin milyonerlerinin 2022’de %70’in üzerinde düşmesine neden oldu.

Ek olarak, Bitcoin’in Federal Rezerv para siyasetine ait belirsizlikle birlikte hala yüksek enflasyon ortamında çalıştığı düşünülürse, fiyat düzeltmesi daha da uzayabilir.

Gerçekten de, piyasa bir ralli kaydederse, Bitcoin blok zincirine aktarılan ölçü muhtemelen artacaktır.

Bitcoin fiyat analizi

Basın vaktinde Bitcoin, son 24 saatte %1’den daha az küçük çıkarlar elde ederek 16.844 dolardan süreç görüyordu. Haftalık grafikte BTC %1’in üzerinde arttı.

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Mevcut durumda, amiral gemisi kripto para ünitesi tıpkı vakitte yaklaşık 324,37 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonunu da denetim ediyor. Ekonomik belirsizlik karar sürerken, varsayımlar Bitcoin’in 2023’te uzun bir fiyat düzeltmesinden geçeceğini gösteriyor.

Özellikle, PricePredictions’daki makine tahsili algoritması, varlığın 31 Ocak 2023’te 15.532 dolardan süreç görebileceğini gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu