Bitcoin, kilit fiyat seviyesini aştı! Eski günlerine geri mi dönüyor?

Birkaç güçlü ayın akabinde, kripto para piyasası, kripto ticaret platformu FTX’in çöküşünden bu yana birinci kere değerli bir eşiği geçen piyasa pahasına nazaran en büyük varlığı olan Bitcoin ( BTC ) tarafından yönlendirilerek tekrar yavaş karlar kaydediyor.

Bitcoin, kilit fiyat düzeyini aştı! Eski günlerine geri mi dönüyor?

Yatırım bilgileri platformu Game of Trades’in vurguladığı üzere, son grafikler, Bitcoin’in bir vakitler dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin çökmesinden bu yana birinci defa 50 günlük hareketli ortalamasının ( MA ) üzerinde doğrulanmış bir kırılma yaşadığını gösterdi.

Bitcoin fiyat hareketleri. Kaynak: Ticaret Oyunu

Analitik platformunun gönderisine nazaran, 16.857 doların üzerindeki kırılmanın akabinde, birinci kripto para ünitesinin yükselişin devam etmesi için kırılması gereken bir sonraki kilit direnç düzeyi şu anda bölgede 17.600 dolar civarında oluştu ve bir sonraki direnç 19.031 dolarda bulunuyor.

Bitcoin fiyat analizi

Bu ortada, amiral gemisi dijital varlık, yazının yazıldığı sırada 17.304,12 $’dan el değiştiriyordu ve evvelki 24 saatte %0,19 ve evvelki yedi güne nazaran %3,73’lük bir artışı temsil ederken, aylık grafikteki karları ise şu formda: %0.85’te duruyor.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Aynı vakitte, Bitcoin’in piyasa kıymeti 333,24 milyar dolar, 24 saatlik süreç hacmi ise 16,09 milyar dolar (931,583 BTC) ile bu göstergeye nazaran ikinci sırada yer alıyor ve Tether (USDT) günlük süreç hacmi ile birinci sırada yer alıyor. Finbold tarafından 10 Ocak’ta alınan CoinMarketCap datalarına nazaran 26,07 milyar dolar.

Ayrıca, erken periyot Amazon yatırımcısı Bill Miller III’ün, Bitcoin’in “olağanüstü” performansıyla ilgili coşkusunu daima olarak gösterdiği, son vakitlerde onu öteki tüm kripto varlıklarından “dramatik olarak farklı” olduğu için övdüğü ve klasik olduğunda ticaret tutarlılığını övdüğü de belirtilmelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Başa dön tuşu