BMD üyeleri geleneksel iftarda buluştu

İstanbul Anadolu Yakası’ndaki Qadraj Restoran’daki iftara, BMD üyeleri ve ailelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

BMD üyeleri klasik iftarda buluştu

BMD Lideri Musa Savaş, burada yaptığı konuşmada, BMD’nin, klâsik hale gelen iftarlarda bilişim medyası mensubu üyeleriyle bölümdeki STK’ları, bölüm şirketleri ve dalın otoritesi olmak üzere 4 kısmı biraraya getirdiğini belirtti. BMD’nin 21 yıllık bir dernek olduğunu ve bilişim bölümünde değerli bir fonksiyon gördüğünü kaydeden Savaş, üyeler için indirimli telefon ve internet tarifelerinin yanı sıra indirimli alışveriş imkânı sağlayan üye kartı ve bilişim gazeteciliğinin meslek kolu olarak kabul edilmesi bahislerinde ilgili kurumlar nezdinde çalışmalar yürüttüğünü aktardı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Türkiye’nin bilişim alanında son 18 yılda kıymetli bir ivme kazandığını, BMD’nin düzenlediği aktiflikle kesimin 4 bileşenini bir ortaya getirdiğini tabir etti.

Dünyada ticaretin değişim suratının giderek arttığını, Türkiye’nin de yerli ve ulusal yeni fikirleri hayata geçirmeye gereksinimi olduğunu vurgulayan Sayan, Türkiye’nin kozmik standartlarda yerli teknolojiler üretmesi gerektiğini, bu doğrultudaki emeklerin gelecek yılları aydınlatacağını lisana getirdi. Sayan, 4.5G ihalesinde ortaya konulan yerlilik oranlarının da yalnızca kamu otoritesinin gayretleriyle değil, daldaki herkesin taşın altına elini koymasıyla yakalanabileceğini kaydetti.

İftar aktifliğine sponsor olan Başarsoft’un CEO’su Alim Küçükpehlivan da Başarsoft’un Türkiye yazılım kesiminin uğraşlı bir oyuncusu olduğunu, son yıllarda yurtdışına eser satmaya odaklandıklarını, yeni eserler geliştirerek milletlerarası pazarlara sunmaya çalıştıklarını, bu uğraşlarında bilişim medyasından kıymetli takviyeler gördüklerini tabir etti. Küçükpehlivan, BMD’nin iftar etkinliklerini 5 yıldır desteklediklerini, bu dayanaklarının bundan sonra da devam edeceğini kelamlarına ekledi.

Etkinliğe, BMD üyeleri ve ailelerinin yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Ulaştırma ve Altyapı Müsteşar Yardımcısı Galip Zerey, Türkiye İhracatcılar Meclisi (TİM) Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Lideri Doğan Ufuk Güneş, Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği (TUYAD) Lideri Hayrettin Özaydın, Hür Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Lider Vekili Halil Az Teberci, Memleketler arası Toplumsal Medya Derneği (USMED) Lideri Said Ercan ve bölüm firmalarının temsilcileri katıldı.

Başa dön tuşu