Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından yapılan açıklamada Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş fiyatlarına artırım yapıldı.

Boğaz köprüleri ve otoyol geçiş fiyatlarına artırım geldi!

7 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere otoyol ve köprü geçiş fiyatlarında geçerli olacak yüzde 20 artırım Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından duyuruldu. Yapılan açıklamada; “Otoyollarda araba için en yakın ara fiyatı 3 lira, en uzak aralık fiyatı 30 lira, Boğaz köprüleri araba geçiş fiyatı ise 10,50 lira olarak belirlenmiştir. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü geçiş fiyat tarifesi ise aks aralığı 3,20 metreden küçük iki akslı araçlar için 10 lira, aks aralığı 3,20 metre ve 3,20 metreden büyük Ulaşım Uyum Merkezi kararı mucibince geçebilen ve geçemeyen her türlü iki akslı araçlar için 13,50, 3 akslı her türlü araçlar için 29,50, 4 ve 5 akslı her türlü araçlar için 58,75, 6 ve üst akslı araç için 78,25 ve motosikletler için de 4,25 olarak belirlendi.” sözlerine yer verildi.

Yapılan artırımların minimum seviyede olduğu belirtildi

Herkesi yakından ilgilendiren bu gelişme kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından otoyol ve köprülerde yapılan bakım ve tamir çalışmalarında kullanılan gereç ve personellik fiyatlarının artış gösterdiği ve yollarda sunulan hizmet durumunun korunması ve devamlılığının sağlanması aslına dayanarak otoyol ve köprülerdeki geçiş fiyatlarının taban seviyede arttırılmasının mecburî olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu