Mevlid Kandili’ne özel en güzel kandil mesajları!

Kelime manasıyla doğum vaktini söz eden Mevlid, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğduğu geceyi nitelemektedir. İslam dininin Peygamberi olan Hz. Muhammed’in Rebiülevvel ayının on birinci gecesinde doğduğu bilinmektedir, lakin tarih kesin olarak bilinmemektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimine nazaran, bu sene Mevlid Kandili 8 Kasım 2019 Cuma günü yani bugün idrak edilecek.

Bu özel günde sevdiklerinize gönderebielceğiniz en hoş Mevlid Kandilli iletilerini sizler için bir ortaya getirdik.

İşte Mevlid Kandili’ne özel en hoş kandil iletileri;

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatli umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, kandilin mubarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevlaya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en zımnî incilerini onun için saç zira bugün kandil, kandilin mübarek olsun.

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, güç günler geçirdigimiz; lakin gelecek ismine umutla dolu oldugumuz su periyotlarda yine bir uyanisa vesile olur. Mevlüt kandiliniz mübarek olsun.

Gecenin hoş yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş o denli bir geceye doğsun ki duaların kabul kandilin mubarek olsun.

Başa dön tuşu