Huawei’den ferdî bilgi konusunda kritik adım!

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, Avrupa ve ABD başta olmak üzere dünya genelinde karşılaştığı ve en çok başını ağrıtan bahislerden biri olan ‘Kişisel bilgileri Çin’e gönderiyor!’ tenkidine karşı harekete geçti.

Huawei’den şahsî data konusunda kritik adım!

Huawei Group içinde organizasyonel değişikliğe giden şirket, bu kapsamda Huawei Taşınabilir Servisleri’nin 31 Mayıs 2019 tarihinde Huawei Device Co. Ltd’den, İrlanda’da kurulan ve yüzde 100’ü Huawei’in mülkiyetindeki bağlı kuruluş olan Aspiegel Limited’e aktarılacağını duyurdu.

Konuyla ilgili olarak müşterilerine bilgilendirme e-postası gönderen Huawei, “Huawei Kimliği, Bulut, Temalar ve Uygulama içi satın alım servisleri ile ilgili şahsî dataların mevcut depolama pozisyonu Singapur olup, 31 Mayıs 2019 sonrasında ferdî bilgiler Avrupa Birliği / Avrupa Ekonomik Alanı dahilinde bulunan data merkezlerinde saklanacaktır” açıklaması yaptı.

Huawei aygıt kullananların bu değişiklikten muaf tutulmak isterlerse, Huawei Kimliği hesabını silerek, kullanıcı mukavelelerini sonlandırması gerektiği belirtilen açıklamada, kelam konusu değişikliğin 31 Mayıs 2019 tarihinde yürürlüğe gireceği vurgulandı.

Başa dön tuşu