Dropbox’tan dosya transfer servisi: Dropbox Transfer

Bir müddettir Beta kademesinde olan ve test edilen yeni servis, WeTransfer gibisi bir mantıkla çalışıyor ve büyük boyutlu evrak alıp göndermeyi sağlıyor. Lakin yeni servisin WeTransfer’den kimi farklılıkları da bulunuyor. Servisi kullanmak için öncelikle Dropbox abonesi olmak gerekiyor. Dropbox Transfer’in yalnızca Basic paketi fiyatsız olarak kullanılıyor ve 100 MB’a kadar evrak transferi yapılabiliyor.

Dropbox’tan evrak transfer servisi: Dropbox Transfer

Plus paketinde 2GB’a kadar, Profesyonel pakette 100 GB’a kadar, Business Standard paketinde 2 GB’a kadar ve Business Advanced, Enterprise yahut Education paketllerinde 100 GB evrak transferi yapılabiliyor. Fiyatsız planda evrak transferleri 7 gün içinde otomatik olarak siliniyor. Başka paketlerde ise 7, 30, 60 ve 90 gün sonra silinebilme seçeneği yer alıyor.

Mobil aygıtlardan da kullanılabilen Dropbox Transfer’in WeTransfer’e rakip olabileceğini düşünmüyoruz. Çünkü daha çok kendi ekosistemine yönelik bir tahlil olan yeni servis, bu bulut depolama tahlilini fiyatlı olarak kullananlara hitap ediyor.

Başa dön tuşu