Elon Musk: Önlem Alınmazsa Twitter İflasa Sürüklenebilir!

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından biri olan Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, çalışanlarıyla bir ortaya geldikleri birinci toplantı sırasında değerli açıklamalar yaptı. Musk’ın belirttiği üzere tedbir alınmadığı sürece şirket iflas edebilir. 

Elon Musk, Nisan ayından bu yana Twitter’ı satın almak için çalışıyordu ve 28 Ekim günü gayretleri sonuç buldu ve satın alma sürecini gerçekleştiren Musk, son haftalarda her telaffuzuyla gündeme geliyor. Satın almanın akabinde kıymetli isimlerin işten ayrılması ve çeşitli işten çıkarılmalarında yaşandığı Twitter, Elon Musk ile birinci toplantısını yaptı.

Twitter’da vazife alanlar ve Elon Musk bir toplantı gerçekleştirdi ve bir saat boyunca devam etti. Musk, Twitter’ın iflas edebileceğini dahi söylerken, çeşitli açıklamalar yaptı. The Verge tarafından sunulan toplantı kayıtlarında yer alan bilgilere göre

Twitter, bir banka mı oluyor?

“Ödemelerde bu dönüştürücü fırsatın olduğunu düşünüyorum. Ödemeler sahiden yalnızca bilgi alışverişidir. Bilgi açısından, örneğin direkt bildiri göndermekle ödeme göndermek ortasında çok büyük bir fark yok. Bunlar temelde birebir şeydir. Prensip olarak, ödemeler için bir direkt iletileşme yığını kullanabilirsiniz ve bu muhakkak takip edeceğimiz yol. Twitter, insanların dünyanın rastgele bir yerine anında ve gerçek vakitli olarak para gönderebilmelerini sağlayacak. Yalnızca mümkün olduğunca yararlı hale getirmek istiyoruz.”

Twitter, tedbirler alınmazsa iflas edebilir

“Kesinlikle harcadığımızdan daha fazla nakit getirmemiz gerekiyor. Bunu yapmazsak ve büyük bir negatif nakit akışı olursa, iflas eşikte olacaktır. Bu bir önceliktir. 1 milyar kullanıcıya ulaşıp yol boyunca büyük kayıplar alamayız. Bu mümkün değil. Yapacağımızı sanmıyorum.”

durum ve şimdilik onlara makul ölçüde rekabetçi, tahminen de Twitter’daki içerikleri için YouTube’dan biraz daha fazla para ödeyeceğimizi düşünüyorum.

Uzaktan çalışma tartışmaları da son buldu

Geçtiğimiz günlerde uzaktan çalışma sürecine büsbütün son veren Elon Musk,konuyla ilgili tartışmaların artmasıyla yeni bir açıklamada bulundu. Bahse dair net bir halde şunlar aktarıldı:

“Açık konuşayım. Bireyler ofise dönebilecekleri halde ofise dönmezlerse şirkette kalamazlar. Bir ofise gelebiliyorsanız lakin gelmiyorsanız, istifanız kabul edildi. Bu kadar.”

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu