Elon Musk Twitter Coin ile sürpriz yapabilir

Son birkaç saat içinde Twitter’da, Elon Musk’ın kendi kripto para ünitesi Twitter Coin’i piyasaya sürebileceğine dair tezler dolaşıyor. İşte toplumsal ağdaki son gelişmeler.

Blogger ve Twitter kullanıcısı Jane Manchun Wong , Twitter Coin’in kelamda logosunun bir ekran imgesini yayınladı. Fakat Wong’un tweet’i, yayınlandıktan birkaç dakika sonra “özel” olarak ayarlandı ve gizlendi. Alınan ekran manzaraları ile net olarak ortaya çıkan bu durum sonrasında ise Elon Musk’ın Twitter’a özel bir Twitter Coin çıkarma planlarının olduğu ortaya çıktı.

Wong öteki bir tweet’te ise Elon Musk liderliğindeki şirketin yakın gelecekte kripto parayı ve ödemelerini Twitter’a entegre edebileceğini açıkladı. Twitter API’sinde yapılan bir araştırma, kripto paralar kısmını içermeye başladı. Tüm bunlar ise toplumsal ağdaki değişim için hazırlıkların başladığını ortaya çıkardı.

Bir Twitter Coin Dogecoin ve Bitcoin için ne tabir ediyor?

Kripto topluluğu şu anda argüman edilen ifşanın Musk’ın favori madeni parası Dogecoin (DOGE) ve birebir vakitte Bitcoin için ne manaya gelebileceğini araştırmaya başladı. Birinci bakışta Twitter Coin, her iki kripto para ünitesini entegre etme gereksinimini ortadan kaldıracağı için DOGE ve BTC için makûs görünüyor.

Bununla birlikte, API sızıntısı, Musk’ın sadece bir kripto para ünitesine değil, birden fazla kripto para ünitesine odaklandığına da işaret ediyor. DOGE ve Bitcoin bu nedenle Twitter Coin’in tamamlayıcısı olabilir.

Musk’ın evvelki açıklamalarında bu durumları desteklediğinden şu anda Twitter Coin için büyük bir bekleyiş başlamış durumda.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu