Ethereum yakında, 100 Milyon adrese sahip olacak! ETH fiyatı için ne ifade ediyor?

Sıfır olmayan bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısı Pazartesi günü 92,5 milyon ile yeni bir rekor düzeye ulaştı. Kasım ayında dünyanın en büyük eski kripto para borsalarından birinin çökmesiyle sonuçlanan 2022 ayı piyasası, sıfır olmayan bakiye adreslerinin sayısındaki büyümeyi etkilememiş üzere görünüyor.

Ethereum yakında, 100 Milyon adrese sahip olacak! ETH fiyatı için ne tabir ediyor?

Bazı analistler, sıfır olmayan bir bakiyeye sahip Ethereum adreslerinin sayısını, piyasa kapitalizasyonunun daha geniş “benimsenmesi” ile ikinci en büyük kripto para ünitesi için bir vekil olarak görüyor.

Bu mercekten bakıldığında, sıfır olmayan bakiyeli Ethereum adreslerinin sayısındaki devam eden, görünüşte durdurulamaz artış, ETH kripto para ünitesi için uzun vadeli bir yükseliş işareti olarak yorumlanabilir.

2. Çeyrek’te 100 milyon sıfır olmayan adres cüzdanı mı?

Son üç yılda Ethereum, yılda sıfır olmayan bir bakiyeye sahip yaklaşık 20 milyon adres ekledi. Bu nedenle, hesaplamanın geri kalanı, sadece yaklaşık 7,5 milyonun gitmesiyle, 100 milyon adres işaretinin muhtemelen 2023’ün 2. Çeyreğinde vurulacağı manasına gelir.

Bu elbet büyük bir haber olacak. Kripto para piyasaları, piyasa anlatılarına karşılık verme konusunda herkesin bildiği üzere kararsızdır. Tüccarlar, ETH’nin , muvaffakiyetin muhtemelen çekeceği tüm yutturmaca ve olumlu basının ortasında sıfır olmayan 100 milyon adres işaretinin yükselişinde/hemen sonrasında bir artış görmesine çok şaşırmamalı.

Diğer metrikler de devam eden güçlü ağ büyümesine işaret ediyor

Sıfır olmayan bakiyeli Ethereum sayısındaki artış, kimileri tarafından çok kaba bir ölçü olarak görülüyor. Sıfır olmayan her yeni adres, kesinlikle yeni bir Ethereum kullanıcısı manasına gelmiyor. Baht yapıtı, Ethereum boğaları için, tıpkı vakitte güçlü daima ağ büyümesine işaret eden uzun bir öteki ölçüm listesi var.

Blockchain yazılım geliştirme şirketi Alchemy’den yakın vakitte yayınlanan bir rapora nazaran, Ethereum ana ağında dağıtılan akıllı mukavelelerin sayısı 2022’de %300’e yakın şaşırtan bir artış gösterdi. pazar. Rapora nazaran, 2022’nin 4. çeyreğinin sonunda Ethereum blok zincirinde dağıtılan 4,6 milyon akıllı kontrat vardı.

Alchemy’nin büyüme lideri Jason Shah, “Web3 geliştirici topluluğu son derece dirençli olduğunu kanıtlıyor” yorumunu yaptı. “Bu rapor, 2022’de gördüğümüz gereksiz aksilikleri dürüstçe kabul ederken, bu ekosistemin geleceğini inşa etmek için her zamanki üzere odaklanmış ve motive olduklarını gösteriyor” diye ekledi.

Başka yerlerde, Ethereum ağ doğrulayıcılarının sayısı son vakitlerde 500.000’i aştı. Yalnızca geçen Temmuz ayında 400.000’i aştı. Bir ağ doğrulayıcı, blok zincirindeki süreçleri doğrulayan ve onaylayan bir yazılım çalıştıran bir bilgisayardır. Daha fazla sayıda doğrulayıcı, makûs niyetli bir doğrulayıcı kümesinin ağın denetimini ele geçirmesinin ve blok zinciri bozmasının daha güç olacağını ima ettiğinden, ağ gücünün bir işareti olarak görülür.

Başa dön tuşu