Flipboard hacklendi!

Kullanıcıların kendi ilgi alanlarına nazaran, kendi interaktif mecmualarını oluşturmalarına  imkan sağlayan Flipboard hacklendi.  9 ay önce hacklenen ve bu mühlet boyunca kullanıcıların bilgilerine erişebilen hackerların saldırısının  boyutu ile ilgili şimdi resmi bir açıklama bulunmuyor.  

Flipboard hacklendi!

Merkezli Palo Alto, California’da (ABD) bulunan Flipboard, 2010 yılında kuruldu. Birinci olarak iPad için tasarlanan Flipboard bugün pek çok farklı platformda kullanılabiliyor. Kelam konusu atak nedeniyle 3’üncü parti uygulamaların da etkilenmiş olabileceği belirtiliyor.  

Zira Flipboard üçüncü parti uygulamalarla da entegre olduğu için pek çok bilgi de data tabanlarında saklanmaktaydı. Siber güvenlik uzmanları şu an için entegre uygulamalara sızma teşebbüsü ile karşılaşılmadığını belirtiyor.  

Saldırıdan kaç kişinin etkilendiği ile ilgili de şimdi net bir bilgi bulunmuyor. Uzmanlar Flipboard kullanıcılarının şifrelerini daha evvel kullanmadıkları bir kombinasyon ile değiştirmelerini tavsiye ediyor. Pekala ya siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yetkililerin hacklenme konusu hakkında kullanıcıları bilgilendirmemesi sizce de güvensizlik duvarları örmüyor mu? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu