Galaxy A42 5G Android 13 güncellemesi alıyor

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung tarafından 2020 yılında piyasaya sürülen Galaxy A42 5G, Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesiyle yeni bir tecrübe sunmaya başladı.

Akıllı cep telefonu piyasasının başarılı isimlerinden Samsung, geçtiğimiz günlerde 2022 yılı şimdi bitmeden 30’a yakın akıllı cep telefonun Android 13 güncellemesi alacağından kelam etti. Bu manada çalışmalarını hızlandıran teknoloji önderi, orta segment kategorisinde yer alan aygıtlarını güncellemeye devam ediyor. Kelam konusu bu modeller ortasında yer alan Galaxy A42 5G, Güney Kore’de Android 13 güncellemesi aldı.

Galaxy A42 5G Andorid 13 güncellemesiyle yenilendi

Android 13 güncellemesi alan Galaxy A42 5G için A426NKSU2DVK2 yapı numarasıyla bir arada kullanıcıların karşısında çıkıyor ve Kasım 2022 güvenlik yamasıyla birlikte sunuldu. Buna ek olarak yeni güncellemenin, tüm aygıt sahipleri için kısa bir müddet sonra kullanıma sunulması bekleniyor. One UI 5.0’dan kelam etmek gerekirse, yeni sürüm daha fazla özelleştirme seçeneği, widget’lar için akıllı teklifler ve Bixby için yeni özellikler sunan yine tasarlanmış bir kilit ekranı özelliğiyle birlikte geliyor.

Söz konusu bu yeni sürüm ile birlikte Galaxy A43 5G, 2023’ten evvel Android 13 takviyesi özelliğine sahip olan 40’tan fazla Galaxy aygıt ortasında bulunuyordu. Bu sayede Samsung’un güncelleme takvimi ile gerçek orantılı ilerliyor. Gelecek günler içerisinde birden fazla orta segment aygıtın yeni sürüm ile güncellenmesi bekleniyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu