Google Asistan çocuk modu nasıl açılır?

Android işletim sistemine sahip aygıtlarda kullanılabilen Google Asistan’a “Çocuk Modu” ve ebeveyn denetimleri geliyor. Bu özelliklerle ilgili tüm ayrıntılar yazımızda!

Google Asistan; Google tarafından 2016 yılında geliştirilmiş bir sistemdir. Google tarafından ileri teknoloji kullanılarak geliştirilen Google Asistan, sanal asistan misyonu görebilir. Apple telefonlarındaki Siri fonksiyonunu anımsatan bir uygulamadır. Günlük hayatıyla meşgul olan bireylerin hayatını kolaylaştıran özellik, aygıtınızı ellerinizi kullanmadan denetim edebilme avantajını sunuyor. Google Asistan, istediğiniz rastgele bir komutu gerçekleştirebilir. Kullanım kolaylığı nedeniyle günlük hayatta tesirli bir halde kullanabilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen bir yapay zeka olan Google Asistan, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor. Yazılı yahut sesli olarak verdiğiniz komutları kabul eden bir sisteme sahiptir. Kendinize sorduğunuz tüm soruları tıklayarak yahut sesli olarak cevaplayabilme özelliğine sahiptir.

Google Asistan nasıl açılır ve kullanılır?

Google Asistan’ı açmak için aşağıdaki adımları izleyin;

  • Bu sanal asistana cihazınızdaki Voice Match özelliğini kullanarak sesinizle erişebilirsiniz. Google Asistan’ı konuşturmak için Voice Match aracılığıyla “Ok Google” yahut “Hey Google” diyebilirsiniz.
  • Ayrıca Google uygulamasına giriş yapabilir ve ayarlar kısmında Google hizmetlerini seçebilirsiniz. Google Asistan üzerinden ayarlar kısmına giriş yapın.
  • Asistan sekmesine tıklayarak istediğiniz aygıtı seçebilirsiniz.
  • “Hey Google” diyerek aktifleştirebilirsiniz. Uzmana üstte belirttiğimiz üzere istediğiniz buyruğu verebilirsiniz. Örneğin; “Alarm kur”, “Ayşe’yi ara”, “WhatsApp’ı aç” üzere birçok komut verebilirsiniz.

Goole Asistan’ı kullanmak için hangi adımlar izlenmeli?

  • Bir Google hesabınız yoksa, evvel bir profil oluşturmanız gerekir.
  • Google uygulamasını açtıktan sonra “Ayarlar” kısmına gidin ve Google Asistan’ı aktifleştirin. Ekrandaki tüm bilgileri yanlışsız bir formda doldurun.
  • Ekranda bir ikaz iletisi görünecektir. “Evet, kabul ediyorum” olarak işaretleyin.

Tüm adımları tamamladıktan sonra uygulamayı açıp seslendirebilirsiniz. Güncelleme üzere bir durum varsa Google Asistan bu bilgiyi sağlar.

Google Asistan Çocuk modu nasıl aktifleştirilir?

Google Asistan, Android kullanıcılarına sunduğu özellikleri kullanmaya devam ediyor. Google’ın sağladığı sanal yardım sayesinde ebeveynler, dijital dünyada çocuklarının güvenliğini sağlayabilecekler. Google Asistan’ın çocuk modu sayesinde çocuklarınız internette aradıkları bilgileri meselesiz bir halde bulacaktır. Aileler, Google Asistan üzerinden çocuk modunu açabilecek ve çocuklarının yaramaz sorularına karşılık vermesini engelleyebilecek. Ayrıyeten çocuklardan gelen karmaşık sorular cevaplanmayacaktır. Asistan, çocukların sorularını anlayabilecekleri halde cevaplayacaktır.

Ebeveynler, Google’ın aile erişim aracı Family Link’i kullanarak çocuklarının Google Hesabına erişebilecek. Sanal asistan sayesinde aileler YouTube, YouTube Music ve Google uygulamalarındaki tüm ziyanlı içerikleri engelleyebilirler. Google Asistan’ın çocuk modunda, çocuklar makul bir yaşın üzerindeki içeriğe erişemez. Ayrıyeten aileler bu mod sayesinde çocuklarının erişmek istediği siteleri engelleyebilecek. Google Asistan ayrıyeten çocukların merak ettikleri sözcükler için bir sözlükte içeriyor. Çocukların sözlerinin manası ile ilgili sorular profesyonel bir sözlüğe nazaran cevaplanacak.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu